Organizace školního roku 2016/2017

Září

1. 9. Zahájení školního roku

13. 9. Exkurze Hvězdárna Brno (5. třída)

15. 9. Chovatelský den - Radešínská Svratka (1. - 3. třída)

19. 9. Program primární prevence Startujeme! (6.A, 6.B)

20. 9. Program primární prevence Ďáblíci a andílci (7. třída)

20. 9. Regionální kolo soutěže Jeřabinka

26. 9. Programy šetrného lesního hospodářství

27. 9. Plenární schůze SRPD a přednáška pro rodiče (PaedDr. Jana Svobodová - PPP Pelhřimov)

30.9. Sportovní liga základních škol v házené, okresní kolo (starší žáci, starší žákyně, sportovní hala Nové Veselí)

 

Říjen

4. 10. Program primární prevence Já a třída (5. třída)

8. 10. Odpoledne pro rodiče s dětmi - PŘESUNUTO na duben, termín bude upřesněn

20. 10. Program primární prevence Neboj se (2. třída)

20. 10. Program primární prevence Kolik co stojí? (3. třída)

25. 10. Vybíjená - O novoveselský míč

26. - 27. 10. Podzimní prázdniny

 

Listopad

2. 11. Divadelní představení Hubička - Janáčkovo divadlo Brno (9. třída)

4. 11. Divadelní představení Papageno a kouzelná flétna - Reduta Brno (5. třída)

7. 11. Okresní kolo ve florbale - Bystřice nad Pernštejnem (3. - 5. třída)

8. 11. Čtvrtletní pedagogická rada

9. 11. Pětiboj - Žďár nad Sázavou (vybraní žáci 1. stupně)

11. 11. Školní liga miniházené - Žďár nad Sázavou (vybraní žáci 1. stupně)

15. 11. Schůze řídícího výboru MAS Havlíčkův Kraj - Žďár nad Sázavou

16. 11. Setkání třídních důvěrníků a ředitele školy (16.00)

18. 11. Ředitelské volno

22. 11. Rodičovské schůzky

27. 11. Rozsvěcení vánočního stromu

29. 11. Kulatý stůl Nadání - Telč

 

Prosinec

9. 12. Program primární prevence Táhneme za jeden provaz (1. třída)

9. 12. Program primární prevence Vandal je barbar (4. třída)

14. 12. Program primární prevence Můj život, můj svět (8. třída)

14. 12. Program primární prevence Jsem online (9. třída)

19. 12. Vystoupení žáků 5. třídy v Nemocnici Jihlava

22. 12. Bruslení na zimním stadióně (9.15 - 11.15)

 

Leden

11. 1. Okresní kolo Trojboje - Žďár nad Sázavou 

9. - 13. 1. Kurz běžeckého lyžování (Nové Veselí, 8. třída)

24. 1. Pololetní pedagogická rada

24. 1. Schůzka s rodiči k lyžařskému kurzu (17 hod)

31. 1. Předání vysvědčení v poslední vyučovací hodině

 

Únor

3. 2. Pololetní prázdniny

7. 2. Muzeum nové generace (Odkud je blízko ke hvězdám) - 5. třída

8. 2. Školní kolo biologické olympiády (2. stupeň)

9. 2. Program primární prevence Pravidla nejsou srašidla (1. třída)

10. 2. Školní kolo olympiády z anglického jazyka

11. 2. - 17.2. Lyžařský kurz (Deštné v Orlických horách)

13. 2. Dentální hygiena (2. - 5. třída)

15. 2. Okresní kolo olympiády z anglického jazyka (Žďár nad Sázavou) 

20. - 26. 2. Jarní prázdniny

28. 2. Výukový program Veselé zoubky (1. třída)

28. 2. Výukový program Společný svět (SEV Ostrůvek Velké Meziříčí)

 

Březen

3. 3. Schůzka Ekotýmu (13.15)

8. 3. Okresní kolo Trojboje, Žďár nad Sázavou (vybraní žáci 2. stupně)

8. 3. Cambridgeské zkoušky, Biskupské gymnázium Žďár nad Sázavou

9. 3. Všeználek, Žďár nad Sázavou (5. třída)

13. 3. Výukový program Ohrožené druhy živočichů, ZOO Jihlava (5. třída)

16. 3. Matematický klokan (2. stupeň)

17. 3. MAtematický klokan (1. stupeň) 

17. 3. Krajské kolo Sportovní ligy základních škol O pohár ministryně školství v házené (starší žáci, Nové Veselí)

21. 3. Krajské kolo Sportovní ligy základních škol O pohár ministryně školství v házené(starší žákyně, Dolní Cerekev)

28. 3. Krajské kolo Sportovní ligy základních škol O pohár ministryně školství ve volejbale (starší žákyně, Žďár nad Sázavou)

28. a 29. 3. Návštěva MŠ v 1. třídě

31. 3. Školní liga miniházené, Žďár nad Sázavou (vybraní žáci 1. stupně)

 

Duben

3. 4. Matematická olympiáda (6., 7. třída)

4. 4. Zápis do ZŠ (9.30 - 17.00)

6. 4. Okresní kolo ve vybíjené chlapců (5. třída, Žďár nad Sázavou)

10. 4. Program primární prevence Nenič své chytré tělo (2. třída)

10. 4. Program primární prevence V čem jsme stejní a v čem jiní? (3. třída)

10. 4. Okresní kolo biologické olympiády

11. 4. Nesu, nesu Morenu (1.,2. třída, SEV Velké Meziříčí)

11. 4. Krajské kolo Novinářského kalamáře chlapců - mladší žáci (Nové Veselí)

11. 4. Čtvrtletní pedagogická rada

12. 4. Okresní kolo ve vybíjené dívek (5. třída, Žďár nad Sázavou)

12. 4. Nesu, nesu Morenu (3. třída, SEV Velké Meziříčí)

20. - 21. 4. Republikové finále Sportovní ligy základních škol O pohár ministryně školství (starší žáci a žákyně, Nové Veselí, Žďár nad Sázavou)

25. 4. Rodičovské schůzky

 

Květen

3. 5. Vaření skuchařem a beseda pro Žákovskou radu (10.15 - 11.05)

3. 5. Plavání (3. a 4. třída)

9. 5. Návštěva Ekotýmu ze ZŠ Švermova (Ekotým)

10. 5. Plavání (3. a 4. třída)

11. a 12. 5. Krajské kolo Zlatého listu

11. 5. Krajské kolo Novinářského kalamáře (6., 7. třída, Žďár nad Sázavou)

11. 5. Canisterapie (školní družina)

15. 5. Program primární prevence Nechci, díky! (5. třída) 

15. 5. Okresní kolo soutěže Mladý zahrádkář (Žďár nad Sázavou)

16. 5. Program primární prevence Ztráty v našem životě (4. třída) 

17. 5. Plavání (3. a 4. třída)

17. 5. Okresní kolo Pythagoriády

18. 5. Šachový turnaj (Sokolovna)

19. 5. Program primární prevence Vítejte ve virtuální realitě (6.A, 6.B) 

19. 5. Exkurze Praha (9. třída)

19. 5. Krajské kolo Superfarmář (Žďár nad Sázavou)

19. 5. Školní liga miniházené (Nové Veselí)

20. 5. Den pro rodiny (od 14 hodin)

23. 5. Program primární prevence Vítejte ve virtuální realitě (7. třída) 

24. 5. Plavání (3. a 4. třída)

25. 5. Projektový den Den Afriky (celá škola)

26. 5. Ekofarma Zašovice - Zemědělství na Vysočině (1., 2. třída)

30. 5. Program primární prevence Láska je láska (8. třída) 

31. 5. Plavání (3. a 4. třída)

31. 5. Školní výlet ZOO Jihlava (1. třída)

 

Červen

2. a 3. 6. Noční družina

6. 6. Školní výlet Praha (5. třída)

7. 6. Plavání (3. a 4. třída)

7. 6. Školní výlet Brno (6.B, 7. třída)

8. 6. Školní výlet Moravský kras (3. třída)

13. 6. Školní výlet Pernštejn (2. třída)

13. a 14. 6. Školní výlet Vranov nad Dyjí (8. třída)

14. 6. Plavání (3. a 4. třída)

14. 6. Divadelní představení Česrt a Káča (Brno, 6. ročník)

15. 6. Program primární prevence Končím a začínám (9. třída) 

15. 6. Školní taneční soutěž (od 13.15)

21. 6. Plavání (3. a 4. třída)

21. - 23. 6. Školní výlet Dolní Věstonice (9. třída)

22. 6. Školní výlet Modrá, Velehrad (4. třída)

23. 6. Planeta Země 3000 (Žďár nad Sázavou, 4. - 9. třída)

23. a 24. 6. Noční družina

27. 6. Závěrečná pedagogická rada

26. - 30. 6. Pobytový kurz v SEV Chaloupky (5. třída)

30. 6. Předání vysvědčení

 

Rok 2015/2016

Září

4. 9. Vzdělávací program "Dravci"

15. 9. Jeřabinka - okresní kolo přírodovědné soutěže (2. - 9. třída)

18. 9. Schůzka Ekotýmu

22. 9. Den bez aut

22. 9.  Plenární schůze SRPD (15.00)

23. 9. Exkurze ZDT (3. třída)

29. 9. Sportovní liga základních škol v házené - okresní kolo (Sportovní hala Nové Veselí)

 

Říjen

2. 10. Projektový den "Den zvířat"

5. 10. Mezinárodní den učitelů

6. 10. Okrení kolo v přespolním běhu

12. 10. Program primární prevence "Táhneme za jeden provaz" (1. třída)

13. 10. Exkurze "Cesta odpadu" (vybraní žáci)

14. 10. Planetárium Brno (6. třída)

14. 10. Exkurze Zelená hora (9. třída)

15. 10. Motivační program Objev svůj rytmus

16. 10. Schůzka Ekotýmu

21. 10. Okresní kolo v zimním čtyřboji

27. 10. Turnaj ve vybíjené dívek O novoveselský míč, 2. stupeň, sportovní hala

29. - 30. 10. Podzimní prázdniny

Listopad

3. 11. Školení pedagogický pracovníků (14 - 18)

10. 11. Čtvrtletní pedagogická rada

11. 11. Okresní kolo v netradičním pětiboji

11. 11. Exkurze Plastia (3. třída)

12. 11. Okresní kolo ve florbale (1. stupeň)

13. 11. Školní liga miniházené(ZŠ Švermova)

13. 11. Schůzka ekotýmu

24. 11. Rodičovské schůzky

  

Prosinec

4. 12. Mikulášská nadílka

9. 12. Program primární prevence "Kolik co stojí" (3. třída)

11. 12. Program primární prevence "Chci být COOL?" (6. třída)

11. 12. Program primární prevence "Jsem online" (9. třída)

21. 12. Vánoční besídky + bruslení na zimním stadióně

22. 12. Ředitelské volno

23. 12. - 3. 1. Vánoční prázdniny


Leden

7. 1. Okresní kolo v šachu, Žďár nad Sázavou

13. 1. Sportovní trojboj, Žďár nad Sázavou

14. 1. Prevence domácího násilí (9. třída)

18. 1. Program primární prevence "Ďáblíci a andílci" (7. třída)

18. 1. Program primární prevence "Můj život, můj svět" (7. třída)

26. 1. Pololetní pedagogická rada

26. 1. Schůzka rodičů k lyžařskému kurzu

28. 1. Předání vysvědčení

29. 1. Pololetní prázdniny


Únor

2. 2. Zápis do 1. třídy

2. 2. Canisterapie

3. 2. Biologická olympiáda

3. 3. Exkurze Brno, muzeum - přirodovědný kroužek Kulíčsi

5. 2. Společný svět (9. třída, Velké Meziříčí)

8. - 12. 2. Jarní prázdniny

13. - 19. 2. Lyžařský výcvikový kurz (Deštné v Orlických horách, 7. třída)

16. 2. Divadelní představení Sněhurka (Brno, 2., 3. třída)

16. 2. Zeměpisná olympiáda

17. 2. Olympiáda v anglickém jazyce

22. 2. Výukový pořad Vývoj hudebních nástrojů (3. - 9. třída)

23. 2. Porada pedagogického sboru

23. 2. Krajské kolo - šachy (1. stupeň, Světlá nad Sázavou)

24. 2. Krajské kolo - šachy (2. stupeň, Světlá nad Sázavou)

26. 2. Program primární prevence - Pravidla nejsou strašidla (1. třída)

26. 2. Program primární prevence - V čem jsme stejní a v čem jiní (3. třída)

26. 2. Školní liga miniházené (1. stupeň, ZŠ Švermova Žďár nad Sázavou)

29. 2. Křížem Krážem naší vlastí (8. třída, Velké Meziříčí)

 

Březen

2. 3. Sportovní liga základních škol o pohár ministryně školství - házená starších žákyn (krajské kolo, Dolní Cerekev)

4. 3. Sportovní liga základních škol o pohár ministryně školství - házená starších žáků (krajské kolo, Nové Veselí)

4. 3. Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

8. 3. Výukový program Zdravé zoubky (1. třída)

8. 3. Provozní porada

10. 3. Všeználek (5.B)

11. 3. Sportovní liga základních škol o pohár ministryně školství - házená starších žáků (kvalifikace na rep. finále, Brno)

15. 3. Program primární prevence - Dvě strany mince (7. třída)

16. 3. Cambridské zkoušky na nečisto (zájemci 5. - 8. třída)

19. 3. Velikonoční dílny pro rodiče s dětmi

24. 3. Velká pátek

25. 3. Velikonoční prázdniny

28. 3. Velikonoční pondělí

29. 3. Výukový program Hele lidi (2. - 4. třída)

30. 3. Program primární prevence - Láska je láska (8. třída)

30. 3. Sportovní liga základních škol o pohár ministryně školství - volejbal starších žákyň (okresní kolo, Žďár nad Sázavou)

 

Duben

1. 4. Schůzka ekotýmu

6. 4. Vybíjená mix (5. třída, chlapci)

7. - 8. 4. Soví houkání (Kulíšci)

8. 4. Exkurze do centra Vida (5.A)

12. 4. Čtvrtletní pedagogická rada

12. 4. Schůzka třídních důvěrníků (16.30)

13. 4. Školení pedagogických pracovníků (14-18 hodin)

13. 4. Brigáda prořezávání stromů (13-17 hodin)

14. 4. Vodní svět (3., 4. třída, Velké Meziříčí)

15. 4. Školní liga miniházené (Sporotvní hala městyse, 8-12 hodin)

18. 4. Program primární prevence - Vítejte ve virtuální realitě (6. třída)

19. 4. Rodičovské schůzky

20. 4. Vybíjená dívky (5. třída)

21. 4. Okresní kolo biologické olympiády

26. 4. Krajské kolo Novinářského kalamáře (házená - mladší žáci)

26. - 29. 4. Environmentální pobytový kurz v SEV Chaloupky (5. ročník)

29. 4. Školní taneční soutěž

 

Květen

 6. 5. Program primární prevence Láska je láska (8. třída)

10. 5. Bleskovka šachy (11 - 14 hodin v Sokolovně)

11. 5. Exkurze Za tajemstvím portrétu Karla IV (5.A, Nové Město na Moravě)

12. - 13. 5. Přírodovědná soutěž Zlatý list

16. 5. Mladý zahrádkář (regionální kolo)

16. 5. Hudební program (1. a 2. třída)

20. 5. Dětské dopravní hřiště (školní družina)

23. 5. Školní liga miniházené (Havlíčkův Brod)

26. 5. Ovčí farma Zašovice (2. třída)

26. 5. Výlet - Brno, Veveří (3. a 4. třída)


Červen

2. 6. Výlet - Pernštejn (2. třída)

2. 6. Schůzka rodičů budoucích prvňáčků (15.00, 4. třída)

3. 6. Sportovní den ve Žďáře nad Sázavou

3. - 4. 6. Noční družina

4. 6. Férová snídaně

6. 6. - 7. 6. Výlet - Vranov nad Dyjí (8. třída)

9. 6. Schůzka Ekotýmu (13.15)

10. 6. Lesní pedagogika (3. a 4. třída)

10. 6. Výlet - Kutná Hora (5.A)

13. -  17. 6. Republikové finále soutěže Zlatý list (Vanov u Telče)

15. - 17. 6. Výlet - Beskydy (9. třída)

16. 6. Výlet - Jihlava ZOO (7. třída)

17. 6. Turnaj v kopané v Nížkově

17. 6. Cambridge test (Biskupské gymnázium)

17. 6. Planeta Země 3000 (Kino Žďár nad Sázavou, 4. - 8. třída)

20. 6. Program primární prevence Končím a začínám (9. třída)

23. 6. Divadelní představení Sněhurka a 7 trpaslíků (4. třída, Janáčkovo divadlo v Brně)

24. - 25. 6. Noční družina

27. 6. Závěrečná pedagogická rada

28. 6. Den bezpečnosti s SDH Nové Veselí

30. 6. Předání vysvědčení