Před Svatováclavskou poutí se vydali naši prvňáci, druháci a třeťáci společně se svými učitelkami do místního lesa za Ivou Smutkovou (rodačkou z Nového Veselí) objevovat život lesa, lesní zvěře a dalších živočichů. Od prvních krůčků v lese nás Iva úžasně vtáhla do kouzelné atmosféry lesa, plynulé střídání různorodých aktivit děti nadchlo, pracovaly a učily se s velkým zájmem, každé dítě se v nějaké aktivitě našlo.

Měly radost, že si mohly samy aktivity zkoušet, jednotlivé předměty osahat, najít a vytvořit. Bavily je také běhavé hry na lesní zvířata, vžily se do smečky vlků na lovu, kde si potrénovaly spolupráci mezi sebou navzájem nebo hru na kočku divokou a veverky. Po celou cestu domů si mezi sebou sdělovaly své nové zážitky. Těšíme se na další setkání v lese.

Okresní kolo ČEPS CUP florbal

28. 11. 2022

video zde

Rozsvěcení vánočního stromu

26. 11. 2022

Připomeňte si krásnou vánoční atmosféru, kterou si pro Vás děti připravily. zde

Hrdá škola

23. 11. 2022

Naše škola se v letošním roce opět zapojila do projektu Hrdá škola. Projekt zaštiťuje MŠMT a hlavním oranizátorem je SCHOOL UNITED. Cílem je zpestřit život na školách. Plánované aktivity School United probíhají na všech zapojených školách v jeden den a můžete je sledovat zde.

Letos už jsme se zapojili do tzv. SUIT-UP dne, Den bez batohů.

Rozsvěcení vánočního stromu

16. 11. 2022

Pojďte s námi přivítat kouzelný advetní čas. Můžete si zazpívat vánoční písničky spolu s naším školním sborem, zhlédnout divadelní představení dramatického kroužku a při tom se zahřát horkým punčem. Na památku si zakoupit výborné bylinné čaje od Kulíšků.

Těšíme se na Vás v sobotu 26.11. od 16 hod. viz. plakát.

Projekt Krokus

4. 11. 2022

Projekt Krokus je irská iniciativa, na které se spolupodílí Vzdělávací a kulturní centrum Židovského muzea v Praze. Tento projekt běží již několik let nejen v Irsku, ale také po celém světě a každoročně se do něj zapojují další školy, včetně té naší. Dne 2. listopadu 2022 žáci 9. ročníku vysadili padesát cibulek žlutých krokusů, které jsme obdrželi právě od Židovského muzea v Praze.

Keramika pro dospělé

1. 11. 2022

Keramická dílna pro dospělé se v tomto školním roce otevře v sobotu 5.11. 2022.

Budeme se pak tradičně scházet každou první sobotu v měsíci. Změna termínu vyhrazena.

Termíny: 5.11., 3.12., 7.1., 11.2., 4.3., 1.4., 6.5. v čase od 14 do 16 hod.