Odpadá kroužek míčových her dne 17. dubna

Z důvodu účasti našich starších žáků na republikovém finále Sportovní ligy základních škol ve Velké Bystřici odpadá tento týden kroužek míčových her chlapců.

Čištění okolí řeky Oslavy

V úterý 16.dubna se naše škola opět připojí k akci čištění řeky Oslavy. Účast je dobrovolná. Zapojení žáci půjdou na oběd v 11.05, pracovat budeme od 11.30 do cca 14.15 hodin. Prosíme o vhodné oblečení a obuv, vlastní pracovní rukavice vítány. Přihašujte se u svých třídních učitelů. Těšíme se na hojnou účast.

Všeználek

Jako téměř každý rok, i letos se páťáci zúčastnili vědomostní soutěže Všeználek, již pořádá Active- středisko volného času ve Žďáru nad Sázavou. Soutěž zaměřená na všeobecné znalosti dětí nejen ze školních lavic, ale také z oblasti jejich zájmů, klade důraz na týmovou spolupráci. Soutěží vždy čtyřčlenné týmy zastupující jednu školu. Velký podíl na výsledku má i štěstí při výběru otázek. Každého dílčího kola se účastnilo 5 základních škol. My jsme se umístili na 3. místě, dozvěděli jsme se spoustu nových věcí a dokázali se i vzájemně podpořit.

 

Brigáda na školní zahradě

V minulých letech vždy na jaře probíhala na školní zahradě ukázka správného řezu ovocných stromů. Letos odborného lektora nemáme, uvítáme proto velmi pomoc zkušených zahrádkářů. Prosíme všechny, kdo jsou ochotni pomoci s prořezáváním ovocných stromů, aby přišli v úterý 9. dubna v 15 hodin na školní zahradu. Všem pomocníkům předem děkujeme.