Škola

Jídelna

Družina

Třídy

Dokumenty

Harmonogram

Ve dnech od 23. do 27. ledna 2023 se žáci 7., 8. a 9. třídy zúčastnili lyžařského kurzu v Jeseníkách. Lyžařský kurz se uskutečnil po mnoha covidových opatření, kdy nebylo možné kurz uskutečnit. Tento rok nám už nic nebránilo odcestovat.

Hlavní základnou a našim domovem po celých 5 dní se nám stala chata Sokolka v Koutech nad Desnou. Chata byla zařízena v horském stylu. Měli jsme k dispozici vytápěnou lyžárnu, společenskou místnost, jídelnu a vlastní kuchyňku.

Při každém probuzení se nám naskytl výhled na zasněžené údolí kouteckých kopců. Hlavním lyžařským střediskem bylo Červenohorské sedlo, v pátek pak Přemyslov.

A jak celý týden probíhal? Začneme v pondělí. Po příjezdu na chatu jsme se rozdělili do pokojů, vybalili si věci a vyrazili na první lyžovačku. Naším cílem se stal lyžařský resort na Červenohorském sedle (1013 m n. m.). Tento resort se vyznačuje širokou škálou sjezdových tratí a hlavně zde byl sníh, což o některých areálech v Jeseníkách nešlo tvrdit. Úterý a středa se nesla v duchu celodenního lyžování, vždy s přestávkou na oběd. Z Koutů nad Desnou nás nahoru vozil skibus, jehož řidiče jsme si všichni oblíbili, také díky jeho asertivním a pohotovým nápadům a radám. Skibus vždy musel zdolat převýšení více než 400 výškových metrů a zatočit na 13 serpentýnách. Ve středu nám Jeseníky ukázaly svou nádhernou tvář. Vysvitlo sluníčko, přestal foukat vítr a odkryly se krásné pohledy na zasněžené jesenické kopce včetně Pradědu (1491 m n. m.). Ve čtvrtek byl odpočinkový den. Dopoledne jsme však ještě naposledy zavítali na Červenohorské sedlo. Odvážnější a zkušenější lyžaři si pod vedením pana učitele Ležáka sjeli dobrodružnou starou silnici z Červenohorského sedla do Koutů. Odpoledne jsme navštívili starou papírnu ve Velkých Losinách a vykoupali se v šumperském bazénu. V pátek dopoledne jsme navštívili skiresort Přemyslov, kde jsme na závěr kurzu i obědvali. Do Nového Veselí jsme se vrátili 17. hodiny.

Celkově hodnotím lyžařský kurz jako velmi zdařilý. Počasí nám přálo, nijak nás nelimitovalo. Nedošlo k žádnému vážnému zranění. Troufám si říct, že se všichni účastníci vrátili s pěknými zážitky a hezkou vzpomínkou na týdenní společné soužití mimo domov.

Mgr. Lukáš Ležák

Vedoucí lyžařského kurzu

Mary´s meals

24. 3. 2023

Naše škola se již několikrát zapojila do charitativní akce Mary´s meals. Chtěli bychom informovat o nové výzvě, která proběhne od 1. - 30.4. 2023

Účastníky motivuje k pohybu, kdy za 1 km chůze nebo běhu pošlou sponzoři dětem do školy Nambo 3 Kč. Stačí se zaregistrovat, uhradit startovné a vyrazit. Pokud Vás akce zaujala, najdete více na jejich stránkách. 

Den vody

22. 3. 2023

Dne 22.3. probíhal Den vody. Žáci si téma vody připomínali nejen modrým oblečením, ve kterém většina přišla do školy, ale také různými aktivitami na téma voda v jednotlivých hodinách. Cílem bylo si uvědomit, jak je pitná voda důležitá a je potřeba s ní šetřit.

Krokusy už koukají

20. 3. 2023

Projekt Krokus je irská iniciativa, na které se spolupodílí Vzdělávací a kulturní centrum Židovského

muzea v Praze. Tento projekt běží již několik let nejen v Irsku, ale také po celém světě a každoročně
se do něj zapojují další školy, včetně té naší. Projekt Krokus nabízí konkrétní možnost, jak přiblížit
tématiku holokaustu mladým lidem a zvyšovat tak povědomí o nebezpečích diskriminace, předsudků
a fanatismu.

Více

Ukázka dravců

17. 3. 2023

Společnost Zayferus nám opět předvedla nádhernou a vtipnou ukázku dravců. Na louce u Holetína si děti mohly prohlédnout více než dvacet různých druhů dravců. Dozvědeli jsme se o nich spoustu informací a viděli několik z nich v letu při lovu. Někteří žáci obdrželi drobné dárečky za správně zodpovězené otázky nebo si mohli vybraného dravce nechat přistát na ruce. Naši ukázku přilákal dokonce "místní" pár orlů mořských. 

Zápis do 1.třídy

3. 3. 2023

Ředitel Základní školy a Mateřské školy Nové Veselí, příspěvkové organizace stanovuje termín zápisu do
1. třídy základní školy pro školní rok 2023/2024 na 

18. dubna 2023 v době od 11.00 do 17.30.

více zde

Vyhodnocení akce - POMÁHÁME ZEMI TÍM, CO JÍME

1. 3. 2023

V týdnu od 13.-17.2. sbírali zapojení účastníci razítka za každý snězený bezmasý oběd ve školní jídelně. Celý týden zvládlo obědvat bez masa 105 strávníků, za což získali malou odměnu. Nejvíce jim chutnala krupicová kaše, na druhém místě skončilo zeleninové rizoto a bronzovou příčku obsadily špagety. 

Více

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.