1. B třída


Třídní učitel Mgr. Michaela Chmelíková  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Zástupce rodiičů  Tatiana Olišarová  606 794 437, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
1.B
15. 10. 2020

Výborně :-) , tak už jsme  ve spojení na classroomu všichni.Moc děkuji za Váš čas a ochotu pracovat tímto způsobem. Práci na pátek už tedy zadám jen tam a od pondělí taktéž. 

1.B
14. 10. 2020

Práce na čtvrtek 15.10.2020

  • ŽA str.27 cvičení tužka, sova, číst všechny slabiky na této stránce 27 - k této stránce jsem dětem připravila video, bohužel trošku zápasím s vložením, to nahrávání je strašně zdlouhavé :-( pokud se mi to podaří vložím odkaz už na Google classroom - tak zkuste mrknout.
  • čtecí listy: zopakovat boty, rohlík, přidat kobylka, mrkev 
  • Cviky str. 19 - opět zkusím vložit video, ale nevím, zda to klapne :-( 
  • Jinak chválím :-) , většina z Vás se už dostala do Google classroom a jsme ve spojení, tak budeme postupně zkoušet přejít na zadávání tam. Zatím uvidíme, zda vyjdou ta videa. Bylo by to moc fajn a snad alespoň trochu by Vám to práci ulehčilo. 
  • Přidala jsem ještě krátké video do matematiky - najdete ho v google classrom, proto se už všichni pokuste přihlásit. Děkuji.

 

1.B
13. 10. 2020

Práce na středu 14.10.2020 :

  • ŽA  str.27/ cv.mašle,kytička- sloupečky slabik číst několikrát - zadání pro jednotlivé úkoly dole na stránce v zeleném rámečku. Pokud jde číst slabiky bez rozkladů, nerozkládáme, pokud nejde, rozkládáme m -a ---ma .
  • ŽA str.26/ cv. míček  - číst nahlas písmena
  • Čtecí list - sloupeček boty, rohlík - zase pokud nejde, je třeba číst vícekrát
  • Cviky: str.17dokončit, str.18 dokončit - přikládám ukázkové video - na začátku videa je nácvik tzv. deštičkové čáry a dráček vzhůru letí, stahují ho děti - stejně píšeme do cviků str.17 (deštičková čára), str.18 dráček vzhůru letí                                                                                                  https://www.youtube.com/watch?v=9wcauW615Hk&ab_channel=Kl%C3%A1raAlbrechtov%C3%A1
1.B
13. 10. 2020

Vzhledem k nutné distanční výuce byl každému žákovi vygenerován školní mail na GOOGLE – G –mail, který jsem dnes dětem nalepila do DENÍČKU. Tento mail bude sloužit pouze pro účely komunikace dítěte (rodičů) se školou. Prosím, heslo v žádném případě neměňte!!

Jsme nuceni vést výuku přes GOOGLE CLASSROOM, ke kterému nutně potřebujete právě tento mail na Googlu. Touto cestou budeme dětem zadávat úkoly a bude probíhat veškerá komunikace mezi učitelem a žákem ( rodičem).

 Postup, jak dostat do Google classroom :  Najděte stránku www.google.cz   , v pravém horním rohu kliknout na 9 teček(mřížka) , najít ikonu M-Gmail. Vyplní se školní mail( adresa na rozdaném lístečku)—kliknout ---DALŠÍ ---, vyplní se heslo ( z rozdaného lístečku) , kliknout ---DALŠÍ--- dostanete se do školního mailu, v tomto mailu naleznete nový mail s pozvánkou do Classroomu , kde pozvání potvrdíte, odkliknete –přidat se do kurzu.

Přímo do Classroomu se dostanete takto: Pravý horní roh 9 teček(mřížka)+ ikona UČEBNA

Otevřete si svojí třídu se svojí paní učitelkou. Tam už naleznete úkoly. Jak dál pracovat a případně přikládat a odesílat vyhotovenou práci zpět, naleznete právě na videu, které je přiloženo na hlavní stránce školy z 13.10.2020. případně odkaz zde:   https://www.youtube.com/watch?v=JjNurSgVgnw

Práce dětem bude zadávána každý den ráno. Pokud možno i vy odesílejte požadované úkoly vždy do 24 hodin od zadání práce.

Do konce týdne budu zadávat domácí úkoly ještě na školní web jako doposud. Od pondělí bych ráda začala zadávat úkoly přes Classroom. Prosím do pátku se přihlaste a přidejte se do kurzu podle postupu, jak jsem psala. Na hlavní stránce STREEM mi napište první zprávu -  SPOJENÍ FUNGUJE PEPA NOVÁK :-)

PROSÍM o trpělivost i my bojujeme :-( bohužel distanční výuka na začátku 1.třídy je opravdu velký oříšek ..jak pro nás učitele, žáky a hlavně Vás rodiče.

1.B
13. 10. 2020

Dobrý den.

Milí rodiče,
Nejpozději během zítřka Vás seznámím s aktuálními informacemi. Zatím nejdůležitější informace jsou na webových stránkách školy - hlavní panel.
S pozdravem M.Ch.
1.B
12. 10. 2020

DÚ:Cviky psaní - z druhé strany psaní číslic - str.1 dokončit celou stránku

       čtení - ofocený list - žebřík kačenka a motýl ..jsou zde zapletené slabiky a slova i s e,E...ať si děti vyzkouší, ale pokud nepůjde, klidně vynechte, docvičíme ve škole. Zbytek slabik a slov bez E,e číst opět vícekrát...trénovat, trénovat :-)

Vystřihnou a zařadit do desek písmeno E, e a slabiky Me, Mé, me, mé, Le, Lé,le,lé.

1.B
9. 10. 2020

DÚ: pouze čtení ŽA str.23/ cv.tužka, hvězda - číst opakovaně ( Prosím čtěte s dětmi opravdu každý den...třeba jen chvilku, ale každý den. Pokud čtení nejde, klidně se v živé abecedě vracejte k předcházejícímu čtení. Díky a přeji pěkný víkend. M. Ch. :-) 

Školní družina bude vybírat od 12.10. do 15.10 2020 úlatu za měsíce září až prosinec v částce 280,- Kč. Děkujeme za včasné zaplacení. Doklad o zaplacení bude vystaven a dodán později( po návratu p.Sobotkové z nemoci).

1.B
8. 10. 2020

dú: Mat. str.20/ cv. 4,5 

      ŽA str.23/ cv.tužka číst slova po slabikách  - zase přičíst několikrát oba řádky

 

1.B
7. 10. 2020

DÚ: Mat. str.19 dopsat stránku jedniček a do okénka namalovat jeden obrázek

        ŽA: str. 22,číst cvičení kytičkové a růžovou pastelku

Děti , které dostaly ze čtení 1- a 2 ještě znovu zkusí trénovat i slabiky na str.21- cv.kytičkové- mohou se nechat znovu vyzkoušet na opravu :-) 

Zítra donést listy jeřábu.

1.B
6. 10. 2020

dú: ŽA - STR.21, cv.kytička - číst( alespoň 3 x - pokud možno zkoušet už bez rozkladů), cv. tužka  - nácvik L,l

Připomínám na čtvrtek vylisované listy z jeřábu :-) 

1.B
5. 10. 2020

DÚ: ŽA str.20/ cv.zelená pastelka - malá l vybarvovat červeně, velká L vybarvovat modře, cvičení kytička - číst oba řádky( alespoň 3 x)

Vystříhat a dát do desek písmena l, L a slabiky la, lá, La, Lá

 

1.B
2. 10. 2020

DÚ: bez písemného úkolu, jen během víkendu zkuste znovu s dětmi alespoň jednou přečíst celou str. 18 v ŽA. Pokud dětem už jdou číst slabiky bez rozkládánání..hned ma , má je to lepší a trénujte to. Pokud to stále jde jen s rozkladem  m    a - ma..nevadí, postupně to docvičíme.

Během víkendu si prosím vylisujte min.4 listy z červeného jeřábu...pak donést na čtvrtek( 8.10.) na VV a Pč.

Mrkněte na info o možnosti sběru kaštanů na hlavní stránce. Kaštany se předávají ráno v šatně panu školníkovi, lísteček se jménem a zapsaným množstvím děti odevzdají mně ve třídě.

Děkuji a přeji pěkný víkend :-) M.Ch.

1.B
1. 10. 2020

Dú: ŽA str. 19, cv. tužka - dokončit - klidně jen velkými písmeny

ŽA str. 18 - celou stránku alespoň jednou přečíst ( s rodiči), slabiky zatím klidně spojovat - čteme   m   a  -  ma  

Vystřihnout všechny slabiky ma, má, Má, Ma a vložit do penálu.

1.B
30. 9. 2020

DÚ:Mat. str16/ cv.2 

Doma vyzkoušejte vyměněné DVD. Jinak pan kameraman Bárta vzkazuje, že pokud by měl někdo  zájem o nahrávku na flash disk, tak ať dodá podepsanou a třídou označenou  " flešku" , zdarma mu tam to video nahraje. ( Případně pošlete do školy)

1.B
29. 9. 2020

DÚ: ŽA str.17 / růžová pastelka - několikrát si přečíst celý řádek- jen po písmenkách, slabiky zatím ne.

Cviky str. 10 - dodělat astry

Náboženství: na zítra si mají děti donést svojí oblíbenou hračku

Kdo ještě nedonesl doplněný list s e-mailem, prosím donést.

1.B
25. 9. 2020

DÚ: pouze pro rodiče: vystříhat všechna A,Á, a, á a zařadit do desek

Doplňte mi prosím do poslaného listu e-mailovou adresu alespoň jednoho z rodičů( toho, který je v kontaktu se školou víc). K tomu mi napište matka nebo otec, abych věděla, na koho kontakt je.. Pokud budete uvádět adresy obě, napište je v pořadí dostupnosti. Děkuji.

Pěkný víkend :-)

1.B
24. 9. 2020

DÚ: ŽA: str.16/ zelená pastelka - malé "a" můžete vybarvit jednou barvou, velkéA jinou barvou

1.B
23. 9. 2020

DÚ: Cviky se zvířátky- str.8 vlny, uvolňujeme ruku( stejné jsme cvičli ve škole)

Domácí úkol pro rodiče dětí, které si domů donesou učebnici matematiky( bohužel některé děti jsem už v družině nestihla a ve vyučování jsem jim to zapomněla rozdat-těmto dětem to rozstříhám sama):Mat.str.13 dole- rozstříhat- vznikne 5kartiček s autíčky, 5 kartiček s tečkama- všechny kartičky dát do obálky nebo sepnout svorkou a donést do školy.

- vzít do školy(kdo má a vzpomene si) jedno malé autíčko :-)

Ještě si prosím doma zkuste pustit DVD z prvního školního dne,pokud by někomu nefungovalo, pošlete  zítra zpět.

Mrkněte prosím na nabídku kroužků: https://www.zsnoveveseli.cz/pro-zaky/zajmova-cinnost , pokud budete mít o nějaký kroužek zájem, napište mi to prosím do DENÍČKU(název kroužku) do pátku. Děkuji.

1.B
21. 9. 2020

DÚ: ŽA str.12 cv.zelená pastelka 

       -kdo nedonesl, donést čistý ručník, 300,- SRPD

       Kdo nedonesl desky a vystříhaná M,m - donést - nebylo by vůbec špatné, pokud byste všechna stříhaná písmenka zároveň ze zadní strany podepsali, stačil by           třeba   jen monogram :-)

Pro chybějící: ŽA - str.12,13( zítra 14) , Mat.: str 12, cv:1,2,3( zítra celá 12)

1.B
18. 9. 2020

Prosíme o zaplacení příspěvku 300 Kč - platí se každý školní rok vždy jednou za rodinu, vybíráme od nejstaršího z dětí. Vyúčtování SRPD je pro zájemce k nahlédnutí v kanceláři školy. Kdo má prosím tento příspěvek platit, pošlete 300,- po dětech.

pro chybějící: ŽA str.12-pouze budík, papoušek -zakroužkovat všechna M,m

                       Ma- str.11

                       SKN - str:7- ve cv.2 zakroužkovat vše, co je špatně

DÚ: dnes pouze pro rodiče :-) rozstříhejte všechna M,m a vložte do desek na písmena, v pondělí donést do školy. Ostatní písmena nestříhejte, nechte doma, vždy napíši, když se budou stříhat další. Postupně budeme přidávat. Děkuji a přeji pěkný víkend :-) 

 

17.9.2020
17. 9. 2020

pro chybějící:  Mat.- str.10 celá

DÚ: Mat.- str.10,cv.3,4

Letáčky - nabídka knih,které jsem poslala - možnost objednání knih přes školu- případně vyplněné objednávky donést do konce příštího týdne.

Plenární schůze SRPD se nakonec ruší- info na hlavní stránce.

 A ješte, prosím, pokud byste měli doma jedno či klidně více žlutých plastových obalů od kinder vajíček, pošlete je po dětech do školy, děkuji :-) 

16.9.2020
16. 9. 2020

Pro nemocné - zadávala jsem včera

DÚ: modré sešity psaní - dolní oblouky - misky pod hrášek- obdobně jako jsme dělali ve škole

Někteří dodělají - domalují  pracovní list do HV 

V úterý 22.9. v 15,00 hod.se koná plenární schůze SRPD, v jídelně ZŠ (prosím, podepsat notýsek - vzadu).

15.9.2020
15. 9. 2020

Pro chybějící - ŽA str. 9,10, zítra strana 11, Matematika - str.9 , jen číslo 4 , zítra číslo 5 - umět napočítat do 5, poznat a číst čísla 1,2,3,4,5

DÚ: Dnes  DÚ pro rodiče :-) - složit papírovou kostku - zkusím přiložit návod:

http://files.agentura1.webnode.cz/200000044-c934dca2cf/2.%20ro%C4%8D.%20N%C3%81VOD%20JAK%20%20SLO%C5%BDIT%20%20KOSTKU.pdf

https://www.skolnibrasnicka.cz/matematika/92-skladaci-kostka-samostatne.html

Někteří žáci nestihli MA - str.9, cv.2 - dodělat - vybarvit to, kde můžeme počítat do 4  a 4 královské koruny.

Prosím kontrolujte dětem, aby měly vždy 2 roušky -jednu vždy v tašce jako náhradní.Díky.

14.9.2020
14. 9. 2020

Pro chybějící - ŽA str.8, Mat. str.8

DÚ: ŽA str.8 / cv.tužka + procvičte s dětmi pravolevou orientaci- pravá, levá ruka, co je vpravo, vlevo, dotkni se pravou rukou pravého ucha, dotkni se ...atd..formou hry ..dělali jsme dnes i ve škole.

Kdo chyběl, prosím doplnit omluvenky do notýsku + postupně dodělávat, co chybí.

Kdo ještě neplatil 150,- na DVD, prosím peníze poslat. Děkuji. M.Ch.

11.9.2020
11. 9. 2020

Pro chybějící: ŽA - str.7 + str.8/ jen pusa , Mat.- str.7, SKN - str.6 

Užijte si víkend bez domácího úkolu a v pondělí se na Vás už budu těšit :-) M.CH.

10.9.2020
10. 9. 2020

DÚ: ŽA - str.6/ tenisák, lupa

 

Pro chybějící: ŽA str.6, PSANÍ  str.6

Díky všem za info k DVD.

9.9.2020
9. 9. 2020

Pro chybějící: ŽA-str.5, Mat- str.6, cv.1,2+ DÚ-str.6,cv.3, PSANÍ -  STR.5

 

DÚ pro všechny : Matematika str. 6/ cv.3 

Donést zpět lístek - zájem o DVD z prvního školního dne. Kdo chybí, prosím, písněte mi sms, zda budete mít o DVD zájem, cena 150 Kč.

Jinak prosím nachystejte dětem do tašky a  do sáčku 2 roušky, abychom v nutném případě mohli včas reagovat na nová opatření v souvislosti covid. Děkuji. M.Ch.

8.9.2020
8. 9. 2020

Pro chybějící:  ŽA str. 4, Ma str. 5,

 DÚ - psaní - str. 4.

Ve čtvrtek v průběhu vyučování  přijde k nám p. Šimek a přezkouší si žáky. Pokud budete mít zájem, nabídne dětem výuku na zobcovou flétnu.

7.9.2020
7. 9. 2020

Dobrý den. Zdravím z domácího léčení  :-(  Bohužel se mi včera nešťastně podařilo vykloubit si ramenní kloub :-(. Zatím vůbec nevím, jak dlouho budu v léčení. Většinu hodin za mě bude zastupovat paní Musilová – asistentka třídy - případný kontakt na ní 721608686. Můžete kontaktovat, ale i mě, jsme spolu v kontaktu.

Dnešní DÚ - Čj - cviky str. 1/ pastelkami obkružovat balónky-uvolňovací cviky

Ne vždy se mi podaří napsat domácí úkoly sem, proto sledujte označení DÚ hvězdičkou přímo v pracovních sešitech.

A ještě připomínám, aby kašlající děti raději zůstávaly doma, je nám to nařízeno připomínat a začínají se na škole objevovat respirační problémy. Moc děkuji.

K chybějícím žákům se snad dostaly všechny pracovní sešity. Pokusím se co nejčastěji sem psát, co si mají dodělávat.

Děti ode mne pozdravujte. M.Ch.

Čtvrtek 3.9.2020
3. 9. 2020

Dobrý den.

Dnes děti dostaly 1.domácí úkol v ŽA str.2 - mají označné hvězdičkou...ať Vám samy ukáží, co mají za domácí úkol.Stejné obrázky vybarvit, stoleček už vybarvený je..tak stačí zakroužkovat ten správný stejný.

Jinak do konce týdne nebo nejdéle do pondělí- prosím o obalení všeho a donést do školy. Pošlete také všechny kartičky s čísly, znaky i puntíky-zařadíme si do desek ve škole. 

Zítra také děti donesou domů malé deníčky, prosím obalit a sledovat každý den, pokud bych individuálně chtěla něco sdělit, napíši tam. 

Ráno i odpoledne, prosím, vždy stůjte jen před školou. Bohužel díky situaci covid, není vstup do školy povolen. Já vím, že byste rádi dětem pomohli,zkontrolovali atd....bohužel je to teď  trošku složitější a ten kontakt v budově není možný. Ale nebojte, vše zvládáme :-) a dětem se vším pomáháme. Pokud něco,klidně volejte.

Pěkný den. M.Ch.

 

Seznam žáků
31. 8. 2020

1. Ambrož Gabriel
2. Danihelová Nela
3. Danihelová Veronika
4. Fencl Martin
5. Ficenc David
6. Ficencová Eliška
7. Jelínek Jan
8. Kotíková Nela
9. Olišarová Anna
10. Pospíchalová Kateřina
11. Röhrich Patrik
12. Šmardová Karolína
13. Uttendorfská Nela
14. Vaněk Jaroslav
15. Vencálek Martin
16. Zíta Lukáš
17. Zítová Kateřina