5. B třída

5B
Třídní učitel Mgr. Jitka Křivánková  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Zástupce rodičů Lenka Straková  602 119 814
čtvrtek 9. září
9. 9. 2021

Dnes děti nemají výjimečně domácí úkol.

Hezký den!

pondělí 6. září
6. 9. 2021

Dnes dostaly děti poprvé domácí úkol. Zadání si pamatují, nebo si jej poznačily.

Někdo si domů přinesl ještě učebnici, prosím o obalení a vrácení do školy.

Dnes máte ještě chvilku (do 14 hodin) možnost výběru oběda na zítřek. Jestli si nevyberete, nevadí, děti dostanou oběd č. 1.

Hezký den.

středa 1. 9.
1. 9. 2021

Milí rodiče,

     dnes jsem se s Vašimi dětmi sešla po prázdninách a setkání bylo velmi milé. Sice krátké a hektické, museli jsme za malou chvíli zvládnout hodně věcí, ale děti byly šikovné a vše šlo hladce.

     Domů donesly učebnice na obalení. Jestli zatím nemáte obaly, nevadí. Stačí to zvládnout do konce příštího týdne (do 10. 9.). Je ale potřeba, aby měly děti ve škole ty učebnice, které budou potřebovat podle rozvrhu (na webu u naší třídy). Jinak si mohou učebnice přinést do školy, budou je opět mívat ve skříňce, aby nenosily těžkou aktovku na zádech.

     Děkuji za zaplacení zálohy na čipy, zítra už si děti vyzkouší, jak fungují.

     Zkontrolujte, prosím, na evidenčním listě, který doneslo Vaše dítě, všechny údaje a označte rodiče, se kterým máme přednostně komunikovat. Děkuji.

     Na e-mailovou adresu budou pak zaslány přístupové údaje k elektronické žákovské knížce. Děti do ní budou vstupovat přes údaje, které mají nalepené v notýsku (užší proužek).

     Předem Vám děkuji za trpělivost, seznamujeme se s novým elektronickým systémem společně. Ale věřím, že si zvykneme a překážky vyřešíme.

     Hezký den!

Jarní fotbalový turnaj
9. 6. 2021

video zde

Jarní fotbalový turnaj
5. 6. 2021

V úterý 8. června se koná v tělocvičně ZŠ fotbalový turnaj mezi družinami kat. 1. - 2. třída /11:30 - 13:15 hod/. Ve středu 9. června hraje /12:30 - 13:30 hod/ kat. 3.- 4. třída. Prosím, připravte dětem tričko v dané barvě.

složení týmů 1. a 2. třída

ŠD 1 černý - Fencl Martin, Kotíková Nela, Danihelová Nela, Röhrich Patrik 

ŠD 2 modrý - Kasal Jonáš, Pospíchal Marek, Brodský Eliáš, Škrdla Václav

ŠD 3 červený - Strejček Vojtěch, Peřina Matyáš, Svatoň Ondřej, Růžičková Lenka 

ŠD 1 bílý - Zíta Lukáš, Ambrož Gabriel, Vaněk Jaroslav, Ficenc David, Vencálek Martin

ŠD 2 zelený - Krajčovič Tobiáš, Horký Tomáš, Mokrý Jan, Frank Lukas, Hladík Martin

složení týmů 3. a 4. třída

ŠD 1 červený - Mužátko Ondřej, Marek Matyáš, Bělík Lukáš, Kotík Matyáš

ŠD 2 zelený - Danihel Štěpán, Havlíček Josef, Kadlec Jan, Pohanka David, Kasal Mikoláš, Hladík Jakub

ŠD 3 modrý - Dvořák Matyáš, Kaňka Šimon, Veselá Dominika, Krupičková Linda

ŠD 3 černý - Křivánek Vojtěch, Havlíček Jan, Minářová Kristýna, Štikarová Emílie

 

 

čtvrtek 3. června
3. 6. 2021

Pro chybějící:

Úkoly do pátku

ČJ: Pětiminutovky str. 13 - dokonči, str. 14 - celá, str. 15 - 1. sloupeček.

Modrá uč. str. 175/3, 176/4, 5 - ústně, 6 b) c) - sešit. 177, 178 žlutý rámeček - ústně, cv. 2 a) - sešit: např. ty pospícháš (os. 2., č. j.).

PS str. 47/1, 2

M: PS str. 34 - celá, 43 - celá

 

Různé informace:

Zítra se budeme fotit.

Často chodíme ven, míváme i vyučování TV na hřišti, doplňte dětem, prosím, sportovní oblečení a obutí.

Školní rok se chýlí ke konci, procvičujte s dětmi násobilku, vyjmenovaná slova... Budeme psát diktáty a jiné prověrky.

V úterý 8. 6. pojedeme na školní výlet do Punkevních jeskyní a na Macochu. Odjíždět od školy budeme v 7 hodin, návrat plánujeme na odpoledne. Přesnější informace dodáme na lístečku. Připravte, prosím, dětem i pevnější sáčky pro případ nevolnosti v autobuse, případně kinedryl. Oblečení je vhodné nakombinovat (krátký rukáv - teplo v autobuse, venku + mikiny - v jeskyních je max. 7°C).

Hezký den.

úterý 1. 6.
1. 6. 2021

Úkoly pro chybějící:

ČJ: Pětiminutovky str. 14/1. sloupeček;

jarní uč. str. 45/3 b) - do sešitu si napiš vždy nadpis MINULÝ ČAS, vypiš všechna slovasa z článku v čase minulém, stejně i PŘÍTOMNÝ a BUDOUCÍ Č.

Pozor, všímej si, že slovesné tvary v budoucím čase se skládají ze dvou sloves (např. BUDU ČÍST, BUDEME SBÍRAT...), slovesný tvar tedy tvoří OBĚ SLOVESA, nebo sloveso obsahuje předponu (UŠETŘÍM, ZAHRAJEME SI...).

V minulém čase je to podobné (NAKRESLIL JSEM...). Obě slovesa tvoří jeden slovesný tvar, proto je zapiš obě. (Viz rámeček nad cvičením.)

M: Projdi si celou str. 103 v učebnici, cv. 2 vypočítej do sešitu (s rozkladem stačí první 2 sloupečky), PS str. 34/1.

Skn: Začali jsme rostliny, byli jsme na zahradě. Projdi si str. 70.

pátek 28. května
28. 5. 2021

Dnes děti nedostaly DÚ. Je však potřeba procvičovat stále násobilku, číst a opakovat si probírané učivo (vyjmenovaná slova, slovní druhy, pády). Stačí denně chvíli.

V pondělí se sejdeme ve škole v čase testování, potom vyrazíme. Prosím, dejte dětem jen střídmou svačinu, ať se nestane pak nějaká žaludeční nehoda. S obědem na nás v kuchyni počkají, dětem nebyl odhlášen.

V poslední době se ve třídě stále častěji objevují stížnosti dětí na spolužáky, žalování a vzájemné ubližování. Často je to však neřešitelná situace, protože viníci se obviňují vzájemně, ubližují si stále ti samí a "odnáší" to ti klidnější žáci, kterým někdo JEN TAK kopne do aktovky nebo provede jinou hloupost. Bývám stále ve třídě, ale stačí, abych na chvíli odběhla a ihned se něco přihodí.

Může se tedy stát, že děti budou nosit domů zvláštní úkoly. Ale hlavně Vás velmi prosím o spolupráci, proberte se svými dětmi problematiku mezilidských vztahů. Všímejte si, jak se Vaše děti chovají v některých situacích a snažte se svoji radou a pomocí vést děti k tomu, aby byly ohleduplné a kamarádské.  Velmi děkuji.

Přeji nám všem pevné nervy a trpělivost.

čtvrtek 20. května
20. 5. 2021

Zítra proběhne slibovaný výukový program na školní zahradě. Snad nám počasí bude přát. Přesto Vás prosím, aby měly děti vhodné oblečení i obuv (holínky). Doporučuji přibalit náhradní ponožky i tepláky, aby se mohly děti po skončení programu převléknout do suchého.

Učit se budou jen první hodinu - angličtinu.

Hezký den.

Úplata ŠD
17. 5. 2021

Školní družina bude vybírat od 17. 5. do 21. 5. 2021 od dětí 3. a 4. tříd úplatu za měsíce leden - červen /leden 0,-, únor 0,-, březen 0,-, duben 35,-, květen 50,-, červen 70,- a odečteme přeplatek za podzim - 105,- Kč /v částce 50,- Kč. Děkujeme za včasné zaplacení.

čtvrtek 13. 5.
13. 5. 2021

Zítra by měl na školním pozemku proběhnout interaktivní vzdělávací program pro děti našich třetích tříd. Pokud bude nepříznivé počasí (vytrvalý déšť), program se přesouvá na příští týden. Přesto Vás prosím, vybavte děti vhodným oblečením i obuví (holinky nebo nepromokavé boty) a s sebou jim dejte náhradní ponožky, případně i tepláky. Snad se zadaří a program proběhne. Děkuji

Od pondělka se trochu pozmění čas příjezdu dětí v testovací den - PONDĚLÍ: Prosíme všechny místní děti, aby přišly do školy v čase 6:50 - 7:00. Ve třídě bychom zahájili testování dříve, aby se nepotkávaly v šatně s žáky z jiných tříd. Také mají být opět jiné testy, kde trvá déle vyhodnocování.

Žáci dojíždějící autobusem přijdou samozřejmě tak, jak jim to umožní příjezd autobusu. Jestliže se nevejdou do rozmezí 6:50 - 7:00, otestují se v šatnách.

Pro více informací sledujte, prosím, hlavní webovou stránku školy.

Děkuji za pochopení.

pátek 30. dubna
30. 4. 2021

Pro chybějící:

ČJ: Rod podstatných jmen. Projít si v modré uč. str. 160, DŮLEŽITÉ: Abych mohl určit rod, musí být podstatné jméno V JEDNOTNÉM ČÍSLE! (kuřata - TO KUŘE, rod střední...).

Do sešitu - str. 160/2 (Barevně rozliš rod MUŽSKÝ - modře, ŽENSKÝ - červeně, STŘEDNÍ - oranžově, podtrhni správnou barvou slovo.) Např. pokoj (podtržený modře...).

Pracovali jsme s čarodějnickými úkoly - měli byste mít od Šimonka ve schránce. Vybarvovali jsme čarodějnici (obě stránky), propojovali jsme podle násobků a tvrdého y čarodějnici s koštětem a vybarvili jsme tabulku podle příkladů (modře, zeleně, oranžově). Ještě jsme luštili lektvar a dokreslovali správný čas do hodin, vyplňovali jsme věty podle rodokmenu.

Hezký čarodějnický den!

čtvrtek 29. dubna
29. 4. 2021

Pro chybějící:

ČJ: Začali jsme číslo podstatných jmen. Modrá uč. str. 158 - 159/1, 2 ústně, cv. 3a) do sešitu, b) c) ústně.

M: Procvičujeme písemné sčítání a odčítání. Sloupeček 3 a 4. Papír s příklady - celá str. 14.

Děti z B. - další 2 kap. (32. Dostanu jehňátko).

Hezký den.

středa 28. dubna
28. 4. 2021

Pro chybějící:

M - Opakujeme násobilku, vypočítej 1. a 2. sloupeček (měli byste mít obálku ve schránce).

Skn - Nalep si do sešitu obrázky (stejné i v učebnici). Pokyny jsou na druhé straně okopírovaných obrázků. Opakujeme lidské tělo, zítra kapitolu zakončíme.

Děti z B. - Další dvě kapitoly, dočetli jsme díl.

Hezký den.

úterý 27. dubna
27. 4. 2021

Pro chybějící:

ČJ - procvičujeme slovní druhy, pište  jednoduché věty a číslem nad slovem určujte slovní druh:

Na velkém kopci stojí starý hrad. Veselé děti výskají u rybníka. Čáp černý je u nás vzácný pták. (Nápověda pro rodiče: 7 2 1 5 2 1.  2 1 5 7 1.  1 2 5 7 3 2 1.)

Modrá uč. str. 145/3, 5 (jen doplňovaná slova)

M - uč. str. 93/5 ústně, cv. 6 - pište příklady, cv. 7 - v každém krunýři chybí 2 násobky, napište příklady, chybějící násobek je výsledek (např. 7.60=420 ...), cv. 8 - napište správné příklady.

Děti z B. 28. Když prší, 29. Hledáme poklad

Hezký den.

 

pondělí 26. dubna
26. 4. 2021

Pro chybějící:

ČJ - Procvičujeme slovní druhy, děti by měly umět vyjmenovat všech 10 sl. druhů, měly by umět přiřadit číslo ke sl. druhu (např. slovesa = 5...).

Nový sl. druh SPOJKY: Jarní uč. str. 21 - celou projít ústně, str. 22/4 do sešitu.

M - Procvičujeme stále násobilku a příklady z posledních dní.

Uč. str. 92 - celá ústně, projít si příklady, je důležité pochopit, že 5.60 počítáme stejně jako 5.6 a pak přidáme nulu.

92/2 - zelené příklady do sešitu. PS str. 30 celá.

Děti z B. 27. Olle dostane sestřičku.

AJ - PS do str. 48/1, 2.

Hezký den.

pátek 16. dubna
16. 4. 2021

ČJ: Psali jsme kontrolní práci, 5. a 6. jsme přeskočili (nemáme probrané), diktát je z jarní učebnice str. 15/2.

M: Procvičujeme zaokrouhlování, sčítání a odčítání v oboru do 1000, dokončili jsme str. 26 v PS.

Děti z Bullerbynu: 2 kapitoly 21 a 22.

 

Dnes jsem musela u nás ve třídě řešit velmi nepříjemnou záležitost: Denisce někdo počmáral fixou penál. Přestože přestávky trávím ve třídě, nepostřehnu všechno, a tak jsme viníka neodhalili. Jak takovou situaci řešit? Nejsou svědci, nikdo se nepřiznal, důkazy žádné... Byl to někdo z naší třídy, proto jsme se dohodli, že dáme Denisce alespoň peněžní příspěvek, každý 10 Kč. Je mi jasné, že jsou tu děti, které by takový čin nikdy neudělaly, ale záležitost moc řešení nemá.

     Velmi mě to mrzí, zvlášť když vím, že peníze často nedokážou nahradit způsobenou škodu.

čtvrtek 15. dubna
15. 4. 2021

Pro chybějící:

AJ: procvičování dnů v týdnu, napsat do sešitu

M: Psali jsme kontrolní práci (měli byste mít doma, jestli nenajdete, mám ve škole)

ČJ: Modrá uč. str.141/1 - přečetli jsme si úryvek pohádky, doplňovali jsme předložky. Do sešitu D vypíšeme z článku předložky se slovem, ke kterému se váže (např. o děvčata, na okno, se všemi...). Předložku vždy podtrhneme.

středa 14. dubna
14. 4. 2021

Pro chybějící:

M - zítra budeme psát kontrolní práci za 3. čtvrtletí (děti by měly mít u sebe), dnes jsme si opakovali násobilku, sčítání a odčítání v oboru do 1000, slovní úlohu, zaokrouhlování na desítky i stovky.

ČJ - Děti z Bullerbynu 18. a 19. kapitola

AJ - PS do str. 46/1, 2

úterý 13. dubna
13. 4. 2021

Dnešní práce:

ČJ modrá uč. str. 135/4 a)b)c) ústně, cv. 5 do sešitu. Opakujeme vyjmenovaná slova, procvičujeme slovní druhy.

M uč. str. 86 - cv. 3 si dobře pročtěte, při zaokrouhlování na desítky si všímáme číslice na místě jednotek (432 - všímáme si dvojky). Do sešitu vypracujte cv. 4/86.

Děti z Bul. do str. 68

pondělí 12. dubna
12. 4. 2021

Dnešní vyučování bylo ve znamení adaptace žáků na prostředí školy: uvítali jsme se menší oslavou, četli jsme Děti z Bullerbynu, maličko jsme si zopakovali.

Dodělali jsme str. 25 v M - PS, přečetli jsme dvě kapitoly Dětí z Bullerbynu (15. a 16.).

Děti byly bezvadné, věci měly v pořádku. Jestli někomu něco chybělo, zítra si donese (sešity, učebnice).

Testování jsme zvládli bez problémů. :-)

Anonymní dotazník
10. 3. 2021

Vážení rodiče, zde naleznete anonymní dotazník, kde se můžete vyjádřit k distanční výuce v naší třídě.

Vaše názory jsou zcela anonymní a výsledky budou sloužit výhradně pro vnitřní potřebu školy a budete s nimi seznámeni.

Velmi děkuji za Váš čas, který vložíte do vyplňování dotazníku. S pozdravem J. Jurková

Rozvrh online výuky
26. 2. 2021

Vyučovací hodiny nejsou přesně rozlišeny, převažuje Čj a M, jednou až dvakrát týdně je zařazováno SKN.

pondělí 

 7.30 - 9.00

úterý

 8.00 - 9.00

středa

 7.15 - 8.00 

8.15 - 9.00 Aj

čtvrtek

8.00 - 8.45 Aj

pátek 

 7.30 - 9.00

 

pátek 18. prosince
18. 12. 2020

Dnes si děti užily dárečky a stromeček ve třídě, pak jsme šli ven a přidali jsme zvířátkům do krmelce. Děti si pobyt venku užívaly, tak se mohlo stát, že nepřišly domů úplně čisté. Doufám, že vše půjde dobře vyprat.

Přeji vám pohodové Vánoce, ať se v rámci možností sejdete se svými blízkými a prožijete klidné dny plné radosti. A hodně zdraví do nového roku!

čtvrtek 17. prosince
17. 12. 2020

Pro chybějící:

ČJ: Procvičujeme vyjmenovaná slova po L

M: Uč. str. 41, 42 - ústně, PS str. 29

Zítra se s dětmi uvidíme naposledy před Vánoci. Děti si dnes vyklidily šatnu, zítra si odnesou ještě přezůvky. Pokud tam něco zůstane, uklidím to do skříňky ve třídě.

První hodinu budou mít AJ - ať si vezmou penál, pak si předáme dárečky, jestli někdo donese cukroví, sní si ho. Společnou ochutnávku letos z pochopitelných důvodů dělat nebudeme. Máme tu naše perníčky, smlsneme si i na nich.

Pak půjdeme na procházku do lesa, kde bychom obdarovali zvířátka. Nedávejte, prosím, dětem tvrdé pečivo, jen nějakou kořenovou zeleninu nebo jablíčka, kukuřici... Děkuji.

Děkuji také za příspěvek na psí útulek ve Žďáře, jsem s nimi v kontaktu, dárečky před Vánoci předám a budu vás o tom informovat.

Hezký den

středa 16. prosince
16. 12. 2020

Pro chybějící:

AJ: PS vypracovat do str. 29

M: PS dodělat str. 28, začali jsme s násobilkou 9.

Paní uklízečky žádají, aby v pátek byly vyklizené šatny, tedy aby v nich nic (ani přezůvky) nezůstalo. Dejte zítra, prosím, dětem tašky, ve kterých si věci budou odnášet. Děkuji.

pondělí 14. prosince
14. 12. 2020

Pro chybějící:

AJ: V učebnici i prac. sešitě děti pracují na str. 27.

ČJ: Dnes jsme začali s vyjmenovanými slovy po L, je důležité je umět zpaměti vyjmenovat.

Dnešek byl věnován hlavně pečení perníčků - děti byly připraveny a práce jim šla moc hezky. Společně jsme jen hlídali troubu, jinak děti pracovaly zcela samostatně a práce se jim povedla.

pátek 11. prosince
11. 12. 2020

Pro chybějící: ČJ - sloh: Uč. se sýkorkou str. 18 - přečti si Vánoce u Spejblů, do sešitu Š napiš 5 větami, jaké vánoční zvyky dodržujete u vás doma.

M - G: Procvičujeme jednotky délky - zkus doma změřit předměty, kde využiješ milimetry, jiné na centimetry. Zkus změřit i např. šířku pokoje, výšku dveří... na metry.

Do sešitu G narýsuj 3 úsečky: AB = 6 cm, CD = 8 cm, EF = 10 cm, barevně je vyznač.

Projdi si v uč. str. 117. Narýsuj 3 polopřímky: KL, MN, OP. Barevně je zvýrazni.

Hezký víkend.

čtvrtek 10. prosince
10. 12. 2020

Pro chybějící:

ČJ: Uč. se sýkorkou str. 17/c do sešitu Š, pětiminutovky str. 21/3. sl.

M: Uč. str. 40/4, 5 - ústně, cv. 6 do sešitu. PS str. 27 dokončit.

Čítanka str. 75 - 76: Celé si přečti a do sešitu zkus vydumat odpověď na otázku: Co znamená, že koně ržáli? Nakresli nějaký obrázek.

 

Vážení rodiče,

     čeká nás poslední týden před Vánoci. Ještě čekáme, rozhodne-li vláda, zda 21. a 22. 12. půjdeme do školy, nebo již budeme doma. Každopádně s dětmi již řešíme Vánoce ve třídě, dnes jsme si donesli stromeček z veselské hájenky.

     Pokud máte nějaké pěkné ozdoby nejlépe z přírodních materiálů, zapůjčete je, prosím, našemu třídnímu stromečku. Ozdobíme ho zítra.

     V pondělí si v kuchyňce upečeme perníčky, prosím, aby si děti na tento den přinesly nějaká vykrajovátka (stačí 1, max. 2, když bude mít každý, bude to pestrá přehlídka tvarů. Já také nějaká přinesu).

     Také jsme se bavili o dárcích ve třídě. Odhlasovali jsme si losování do dvojic, takže každý již ví, koho má ve dvojici. (Chybějící děti nelosovaly, domluvíme se individuálně.) Nekupujte, prosím, žádné náročné dárečky, vážně stačí drobnost typu kinder-vajíčka.

     Jako třída bychom také rádi udělali dobrý skutek. Vycházím z nápadu jednoho z vás, který se mi velmi líbil a děti jej přijaly velmi srdečně - pomoci psímu útulku. Prohlížela jsem si i stránky Ježíškových vnoučat (obdarování nějakých domů pro seniory), ale žádný požadavek se mi nezdál vhodný pro naši třídu.

     Prohlížela jsem stránky útulků - osobně neznám bohužel žádný, ve Žďáře se mi líbily jedny, kde jsem se podívala i na facebookovou stránku.

     http://www.utulek-pro-psy.cz/psi-utulek

     Momentálně nemají žádné pejsky, je to snad dobrá vizitka. S dětmi jsme si odhlasovali, že jim pořídíme granule a nějakou hračku. Děti by donesly každý 20,- Kč, já bych něco přidala a peněz bude jistě dostatek.

     Pokud s tím takto souhlasíte, vybírala bych od zítřka 20,- Kč. Děkuji. Způsob předání vyřeším, doklady o platbě budou u mě k nahlédnutí.

     Děkuji a přeji pevné zdraví!

 

středa 9. prosince
9. 12. 2020

Pro chybějící:

ČJ: Uč. se sýkorkou str. 16 celá ústně, 17/b) do sešitu.

M: Procvičujeme nás. 8, PS str. 27/2, 5

Skn: Opakujeme neživou přírodu, vlastnosti látek.

úterý 8. prosince
8. 12. 2020

Pro chybějící:

ČJ: Bílá uč. str. 15/15 ústně, cv. 16a) Č - Š, cv. b) Č - D

M: Uč. str. 39 - celou ústně, procvičovat násobilku 8 (také dělení), PS str. 27/1

pondělí 7. prosince
7. 12. 2020

Úkoly pro chybějící:

V ČJ opakujeme vyjm. slova po B, do sešitu Dik. z bílé uč. str. 17/a.

V M jsme začali násobilku 8. Pracovali jsme s vystříhanými příklady.

Čítanka str. 71 - 73: Do sešitu Lit. napiš nadpis a odpověď na otázku - Jaké výročí slavila a co se jí ten den přihodilo? Nakresli obrázek.

pondělí 30. listopadu
30. 11. 2020

DÚ: Čítanka a odpovědi do sešitu LIT.

Zítra proběhne ve 3. třídách program primární prevence, budeme mít jen první hodinu ČJ.

Děkuji vám všem, vážení rodiče, že jste spolupracovali při distanční výuce. Zatím jsme nenarazili na nějaký výrazný problém v učivu, pomůcky a vybavení mají děti také v pořádku. Drobné mouchy vychytáme a vše se určitě brzy zaběhne do zajetých kolejí.

Hezký adventní čas

úterý 13. října
13. 10. 2020

Dnes jsem dětem ve škole zadala práci na zbytek tohoto týdne. Vypracovanou ji opět foťte, skenujte, jak jste byli zvyklí na jaře. Poslední termín odeslání tento týden bude v pátek ve 14:00 hodin. Úkoly můžete posílat průběžně, pracovat budeme v jednotném systému google classroom. Dnes odpoledne založím v tomto systému naši třídu, každé dítě dostalo svoji emailovou adresu (nalepenou v ŽK), doufám, že se nám podaří pracovat bez výrazných problémů. Také se s tím teprve seznamuji, budeme nováčci všichni. Ale jednotný systém pro celou školu je vyžadován a já myslím, že nám přinese více výhod a půjde nám to dobře.

Přeji vám hodně trpělivosti a nám všem hodně zdraví a hlavně brzké shledání s vašimi dětmi ve škole (nejlépe 2. listopadu)!

Úkoly na zbytek tohoto týdne:

ČJ: uč. str. 42/1 slova, 43/4 celé, 46/2a (sešit Š); PS str. 13/2, 14/3

M: uč. str. 24/13 ústně, 24/14 sešit; PS str. 17 celá; SLOUPEČKY +- další 3, násobilka č. 1, 2, 3

Skn: mapka v sešitě: Barevně označ ZŠ, kostel, rybník, zámek, hřbitovy, kapli

Makový mužíček: Každý pracovní den přečti jednu kapitolu.

Hezký den

pondělí 12. října
12. 10. 2020

Zadání pro chybějící:

ČJ: PS str. 11, 12/4 (slova různého tvaru = sl. stejného významu např. voda, vodou, vodě...; sl. příbuzná = sl. různého významu se stejným kořenem např. voda, vodník, vodárna...)

M: Uč. str. 23/8, 9 ústně

AJ: Lekce 7 navazuje na lekci 5, 6. lekci zatím přeskočte.

pátek 9. 10.
9. 10. 2020

Školní družina bude vybírat od 12. 10. do 15. 10. 2020 úplatu za měsíce září až prosinec v částce 280,- Kč. Děkujeme.

Úkoly pro chybějící:

ČJ: PS str. 10/20

Čítanka str. 49 - 52

M: PS str. 38/1, 2, 3

AJ: Lekce 7, PS do str. 17/6

Hezký víkend

středa 7. října
7. 10. 2020

Zadání pro chybějící:

Do čtenář. deníku (školní sešit 413+) zapiš knihu České pověsti. Pomoz si pracovními listy, zapiš: Jméno knihy, autora, stručně o čem kniha je (obsahuje 10 českých pověstí, např. Dívčí válka, Staroměstský orloj, Golem. Nejvíce se mi líbila pověst ... Do velkého rámečku nakresli obrázek.)

Čj uč. str. 23 - 24/2 do sešitu D vypiš jen doplňovaná slova; PS str. 9/18 jen po "Kdo jsou naši kamarádi", jména s ě ne, str. 10/19

M uč. str. 22/7 do sešitu zápis, výpočet, odpověď. Tabulku si projeď jen ústně. PS str. 15, 16.

Skn uč. str. 8 - prohlédni si plánek, vysvětlivky a zkus si do sešitu nakreslit svůj plánek, kde budou některé značky. Např. si vymysli krátkou cestu do školy, kde projdeš kolem kostela, parku, pošty, hřiště...

Zítra úkoly nebudou, můžeš si práci rozložit.

Hezký den

 

6. října
6. 10. 2020

Ve čtvrtek 8. 10. čeká naši třídu společně s 3. A výukový program o hlíně. Bude probíhat na školní zahradě kromě první hodiny celé dopoledne. Děti tedy vybavte vhodným oblečením i obutím (nepromokavá obuv, oblečení dle počasí s možností ušpinění). Tento den budou potřebovat pouze penály, pravítko a svačinu.

Hezký den

čtvrtek 1. října
1. 10. 2020

Dnes vám zadání DÚ napíši: Do sešitu SKN napiš, jakým směrem se vydáš, když půjdeš od kapličky sv. Rocha směrem k Veselskému rybníku, znovu od kapličky směrem k novému hřbitovu. Jakým směrem od kapličky leží kruhový objezd na obchvatu a jakým směrem od kapličky se rozkládá les Seče (na silnici mezi Veselím a Újezdem)?

Piš celými větami a zachovej pěknou úpravu. Úkol je až na úterý.

Hezký den

pátek 25. září
25. 9. 2020

Dnes vám zadání DÚ raději napíši: Do sešitu G narýsuj přímku p a 3 body A, B, C tak, aby bod A ležel na přímce p a body B, C neležely na přímce p. Tyto body pak vzájemně spoj.

Čtení v čítance str. 25 - 26.

Hezký sváteční víkend

středa 23. září
23. 9. 2020

Děkuji všem, kteří se zapojili do včerejší akce "Den bez aut". Má poukázat na to, že na silnicích je skutečně mnoho aut a některá celkem zbytečně. Z naší třídy přišlo nebo přijelo jinak než autem 10 dětí ze 14. Mnohé z nich takto přicházejí denně :)

Fotografie třídy jsou rozdány, 300,- Kč za rodinu na SRPD děti nosí, děkuji.

Dnes si děti budou doma číst báseň, zatím se jí nemusí uči zpaměti, ale jen pěkně recitovat z čítanky. Nazpaměť jí mají umět do příští středy. Budeme s ní ještě pracovat, takže to pro ně nebude tak obtížné učení.

Domácí úkoly dostávají děti denně, pokud bych jim z nějakého důvodu úkol nezadala, informovala bych vás zde. Zadání si zapisují do deníčku nebo si označí zadané cvičení. Na tabuli je zadání DÚ zapsané do konce poslední hodiny, na zapsání mají dostatek času, společně si úkol prohlédneme, vysvětlím nějaké nejasnosti. Dětem by se tedy nemělo stávat, že neví, co je za úkol.

Hezký den

pondělí 21. září
21. 9. 2020

Děkuji vám, že děti platí poplatek SRPD (300,- Kč na rodinu). Fotografie jsou zde již také poslední (dnes jsem zřejmě nedala fotky někomu, kdo zaplatil, mám tu o jednu dvojici fotek navíc. Zítra napravíme.)

Úkoly pro chybějící:

ČJ: PS str. 5/10 - pozor na pečlivost; uč. str. 18/2 do sešitu Š

České pověsti: Golem

M: Dokončit str. 11

AJ: Děti pracují ve 3. lekci

pátek 18. září
18. 9. 2020

Jistě jste pochopili z titulní strany, že úterní schůzka SRPD je zrušena. Sledujme aktuální dění a doufejme, že se nezopakuje situace z jara...

Úkoly pro chybějící:

AJ: PS str. 8/2

ČJ: Pětiminutovky str. 4/3. sl.; PS str. 5/9; uč. str. 17/5 do sešitu Š

České pověsti: Král Karel IV.

M: PS str. 35/5, 6

čtvrtek 17. září
17. 9. 2020

Pro chybějící:

ČJ - uč. str. 17/4b (zkuste část jako diktát), PS str. 4/7

České pověsti Tatarská princezna + prac. list

M - Děti si zkusili ve dvojicích vytvořit tabulku do PS na str. 11/1 podle učebnice str. 18. Zkuste takovou tabulku, aby byla přehledná a dalo se z ní dobře vyčíst, co jednotlivé rodiny zkonzumovaly a za kolik Euro.

Skn - pročtěte si str. 7

středa 16. září
16. 9. 2020

Fotky třídy jsou již hotové, vybíráme 50,- Kč (1 ks 25 Kč). Někteří žáci již zaplatili, děkuji.

22. září v 15 hodin proběhne ve školní jídelně schůzka SRPD. Představí se vám nový pan ředitel a hovořit bude opět o plánech školy na tento šk. rok, hospodaření atd. Dětem ještě napíši do ŽK.

Úkoly pro chybějící:

ČJ uč. str. 16/4a do sešitu Š, čteme opět Břetislava a Jitku.

M PS str. 10.

 

úterý 15. září
15. 9. 2020

Pro chybějící:

ČJ - Pětiminutovky str. 4/2. sl.; uč. str. 13/4: Do sešitu si udělají dva sloupečky (přeloží stránku). Jeden sloupeček nadepíší POUPATA a druhý PRVOUKA, do prvního vypisují slova z nabídky, ve kterých je dvojhláska, do druhého ta ostatní. Pomůže jim vytleskávání slabik. (Slovo "pneumatika" je přejaté a obsahuje dvojhlásku.)

České pověsti - Břetislav a Jitka

M - PS str. 9 celá, uč. str. 15/3, 5 ústně

Skn - Pročíst si str. 6

pondělí 14. září
14. 9. 2020

Pro chybějící:

ČJ - PS str. str. 3/5, 6; Pětiminutovky str. 4/1. sl.

České pověsti - Oldřich a Božena + prac. list

M -  Procvičujeme sčítání a odčítání do 100; násobilku

AJ - slovíčka a fráze: stále procvičujte

pátek 11. září
11. 9. 2020

Pro chybějící:

ČJ - Pětiminutovky dokončit str. 3; PS dokončit str. 2

AJ - str. 6: naučit se slovíčka, zkoušet si podle frází v obrázcích

M - PS str. 35/1, 2

Čítanka str. 21 - 23, České pověsti: Svatý Václav a vypracovat pracovní list

Hezký  víkend

čtvrtek 10. září
10. 9. 2020

Pro chybějící: Čj uč. str. 15/6 ústně, str. 15 - 16/1 vypiš jen doplňovaná slova

M Prac. seš. str. 8

Čtení - Synové Svatoplukovi

středa 9. září
9. 9. 2020

Učivo pro chybějící:

V Čj jsme došli v uč. na str. 12/cv. 2 - ke každé řadě jsme dopsali sl. nadřazené a rozdělili jsme slova svislými čarami na slabiky.

V prac. sešitě jsme na str. 2/3 a v pětiminutovkách str. 3/1. sl.

V M máme hotovo v prac. sešitě do str. 7 (cv. 7 jsme nedělali). Stále procvičujeme pamětné + - do stovky a násobilku do 5.

V Skn jsme si napsali krátký testík na měsíce - jak jdou za sebou, kolik mají dní a rozdělení do roč. období. Začali jsme si povídat o místě, kde žiji - pojem vlast.

V Aj děti pracují se str. 4 a 5 - slovíčka, fráze.

Byli jsme vyzváni, abychom sledovali aktuální situaci ohledně koronaviru a zítra si všichni přinesli do školy roušky.

Hezký den

 

úterý 8. září
8. 9. 2020

Dnes děti dostaly knížku České pověsti - budeme si z ní číst ve škole, budou z ní číst i doma. Denně by vám měly přečíst jeden příběh. Čtení se (až na jednu výjimku) dětem hodně zhoršilo, je důležité, aby denně četly a pokud chybují, dané místo přečetly znovu a bez chyby.

Děti začínají chybět a protože mají učebnice i sešity převážně ve škole, nastává problém, jak to vyřešit. Dosud si úkoly nosily vzájemně, ale dnes jsme zjistili, že je to celkem objemné, a dětem se učebnice vlastní i spolužákovy sotva vejdou do aktovky. Proto jsem vás chtěla požádat, když se bude jednat o dlouhodobou absenci (týden...), kdybyste se stavili do školy pro učení nebo zaúkolovali sourozence, dali mu na to třeba tašku navíc a ten sourozenec se pro to stavil sám.

Jestli víte, že je to absence třeba jen na den, pak to nebudu řešit s tím, že si to chybějící dopíše, až se vrátí. Proto mi, prosím, dejte do omluvenky vědět, zda je to jen krátkodobá záležitost nebo nemoc.

Děkuji vám za pochopení.

čtvrtek 3. září
3. 9. 2020

Děkuji vám, že mají děti vše v pořádku a také za to, že respektujete zákaz vstupu do školy kvůli epidemiologickým opatřením :-)

Výuka náboženství byla již zahájena v tomto týdnu, pokračovat bude každou středu od 12:55 do 13:40 hodin.

středa 2. září
2. 9. 2020

Tento týden bude bez domácích úkolů, jen někdo si dopíše ČJ. Děkuji za obalení učebnic, děti si je dnes podepsaly a začaly  jsme se z nich učit. Od příštího týdne začneme i s DÚ, budou si je zapisovat do deníčku (stačí ten z loňska). Na web zadání psát nebudu, jen z jakého předmětu úkol je. Děkuji za pochopení, děti by si měly hlídat úkoly samy.

Ještě důležité upozornění - ve škole se již nesbírají plastová víčka. Pomerančová a citrónová kůra zůstává, odběr kaštanů je zatím v jednání. Dále sbíráme (mimo soutěž) hliníkové obaly (hliníkové plechovky od nápojů, víčka od jogurtů...) Prosíme, aby bylo vše čisté bez zbytků potravin. Děkujeme.

1. den ve třetí třídě
1. 9. 2020

Dnes jsme zahájili plní elánu a dobré nálady, snad nám vydrží i v dalších dnech. Od zítřka se již začínáme učit podle rozvrhu, děti si přinesou obalené všechny učebnice a vybavený penál. Pokud nebudete mít doma odpovídající obal, nevadí, stačí třeba papír, nelamte si s tím hlavu. Tabulku na zadní straně nedoplňujte, vypíšeme si ji společně. Učebnice budou zůstávat ve třídě a stejně jako vloni si budou nosit domů jen ty, ze kterých bude DÚ. Obalte, prosím, i žákovskou knížku, vyplňte úvodní stranu a pročtěte si výňatek šk. řádu na obou stranách obalu. Potvrďte pak podpisem. Dále doplňte přihlášky do družiny příp. i do náboženství.

Na podzim nás čekají zajímavé výukové programy a návštěva divadla v Jihlavě. Termíny včas sdělím. Od 24. 11. začíná plavání v jihlavském bazéně.

Hezký den

úterý 1. 9.
31. 8. 2020

Tento den se s dětmi přivítáme po prázdninách, postupně se zabydlíme v šatně i ve třídě (oblečení na TV, přezůvky, pytlíky, výtvarné pomůcky), rozdáme si učebnice a zavzpomínáme na prázdniny. Děti dostanou přihlášky do družiny a na náboženství (pouze zájemci). Do kuchyně pak odevzdám seznam žáků, kteří budou během roku chodit na obědy. Proto vás prosím, napište nebo řekněte dětem, zda budou chodit. Děkuji. Pitný režim (čaj o velké přestávce) probíhat nebude z důvodu mimořádných hygienických opatření.

Přeji vám pohodový vstup do školního procesu!

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.