Aktuality

Sběr kaštanů a žaludů
22. 10. 2020

Do 2.11. pokračuje sběr kaštanů i žaludů. Lze je nechávat u vchodu do šaten, množství, prosím, hlaste třídním učitelům e-mailem. Děkujeme za spolupráci.

Informace pro rodiče dětí z MŠ
22. 10. 2020

Nákaza Covidem - 19 byla v naší MŠ potvrzena. Všichni zaměstnanci a děti jsou v karanténě. Ti, co mají potíže a čekají na provedení či výsledek testů, budou pokračovat v další 10 denní karanténě ode dne odběru již v individuálním režimu. Budova MŠ byla dezinfikována a před zahájením provozu proběhne ještě jedna dezinfekce. Školka bude připravena k provozu 30.10. projitím povinné karantény, to znamená, že od listopadu bychom mohli otevřít s těmi, kteří budou po karanténě a bez příznaků. Rodič s dítětem situaci řeší podle aktuálního zdravotního stavu dítěte. Více informací naleznete na webu mateřské školy.

Bližší informace k ošetřovnému
19. 10. 2020

S ohledem na uzavření prvních stupňů základních škol v ČR dne 14. 10. 2020, budou moci rodiče dětí mladších 10 let žádat o ošetřovné z důvodu uzavření školy. Momentálně však není ukončen legislativní proces zákona, který upravuje podmínky poskytování ošetřovného při současné epidemii, v tomto týdnu ho bude ve zrychleném režimu projednávat Poslanecká sněmovna. Z tohoto důvodu žádáme rodiče, aby prozatím s řešením žádosti o ošetřovné vyčkali, než bude legislativní proces dokončen. Na webových stránkách ČSSZ pak bude obratem zveřejněn nový formulář žádosti o ošetřovné, který rodič vyplní a předá svému zaměstnavateli. Není třeba se bát, že by Vám nárok na ošetřovné propadnul. V tuto chvíli tedy rodiče, kteří zůstali s dětmi doma, musí pouze o této skutečnosti informovat svého zaměstnavatele.

Upozornění pro strávníky ve školní jídelně
13. 10. 2020

Z důvodu nařízení vlády je od středy 14. 10. 2020 zákaz stravování ve ŠJ pro cizí strávníky. Jídlo se může odebírat do jídlonosičů u výdejního okénka v čase od 10.15 do 12.30 hod.
Žáci na distanční výuce, kteří se přihlásí od středy ke stravování, si mohou jídlo odebrat za stejnou cenu v jídlonosičích. Neplatí v době od 26. 10. do 30. 10. 2020 - jsou prázdniny a cena oběda je plná. 

Uzavření školy - důležité informace
13. 10. 2020

Vážení rodiče, 

dle vládních nařízení dochází od 14.10.2020 k uzavření škol. Distanční výuka bude probíhat prostřednictvím platformy Google Classroom. Dětem 1.stupně byl vytvořen školní email (předáno prostřednictvím třídních učitelů), kterým se do Google Classroom budou přihlašovat. Ilustrační video, jak s touto platformou pracovat naleznete tady. Žáci 2.stupně se platformu naučili využívat se svými vyučujícími. Aby nedocházelo ke kumulaci úkolů, žákům 5.-9.ročníku budou zadávány dle rozvrhu, který (nejpozději zítra) najdete na webu své třídy. 

Distanční výuka je povinná. Pokud se jí žák neúčastní, musí být řádně omluven dle pravidel školního řádu. 

Žáci mají nárok na oběd ze školní jídelny odebíraný do jídlonosičů. Pokud tuto možnost využijete, přihlaste se k odběru u vedoucí školní jídelny, protože obědy budou žákům od středy plošně odhlášeny. 

Prodávali jsme na farmářských trzích ve Žďáře nad Sázavou
21. 9. 2020

Již poněkolikáté jsme se rozhodli nabídnout výpěstky ze školní zahrady na farmářských trzích ve Žďáře nad Sázavou. Letos úrodu poněkud zmenšili slimáci a chladné jaro, přesto jsme mohli na stánku připravit pro zákazníky téměř dvacet druhů produktů. Nejvíce šla na odbyt jablka, také po kopru a petrželce se jen zaprášilo. Návštěvníci trhů oceňovali milé vystupování našich žákyň. Těm patří poděkování za vzornou reprezentaci školy. Děkujeme také žákům, kteří pomáhali s přípravou zboží k prodeji.

Plenární schůze SRPD se ruší
17. 9. 2020

Z důvodu zhoršující se epidemiologické situace se plenární schůze plánovaná na úterý 22.9. SRPD ruší. Prosíme o zaplacení příspěvku 300 Kč - platí se každý školní rok vždy jednou za rodinu, vybíráme od nejstaršího z dětí. Vyúčtování SRPD je pro zájemce k nahlédnutí v kanceláři školy. 

Keramika pro dospělé
16. 9. 2020

Vzhledem ke stavebním úpravám v ZŠ nemůže v tomto pololetí probíhat keramika pro dospělé. Dílna začne fungovat pravděpodobně od ledna, upřesňující informace najdete opět na webových stránkách školy.

O.Štěpánková

Den bez aut – letos nesoutěžíme
15. 9. 2020

V tradičním termínu od 16. – 22.9. se letos uskuteční Evropský týden mobility (ETM), jehož součástí je i Den bez aut. Do akce se zapojují města, obce i široká veřejnost. Vyjadřují svou podporu veřejné dopravě, budování cyklostezek nebo pěších zón. 

Více
Nabídka zájmových kroužků - Active SVČ
14. 9. 2020

Taneční kroužek– informace pro rodiče

Nabízíme taneční kroužek s prvky street dance nebo break dance. Kroužek bude probíhat od října vždy jednou týdně v prostorách školy. Den a hodina lekcí bude určena na základě počtu přihlášených tanečníků (nejpozději však do konce září) po vyplnění elektronických přihlášek na adrese https://activezdar.iddm.cz

V případě dotazů prosím volejte letošním lektorům na tel: 737 701 180 p. Sojka, 731 672 606 sl. Koutníková, 731 774 618 sl. Šoukalová.
Cena kroužku: 1000,- Kč / školní rok (celkem 26 lekcí po 45 min) nebo 500,- Kč / pololetí (celkem 13 lekcí po 45 min)
Děti, které loni chodily do jakéhokoliv kroužku Active – SVČ, který kvůli koronavirové krizi nebyl řádně doučen, mají nárok na 100,- Kč slevu na letošní kroužek (50,- Kč / pololetí). Informaci, že má Vaše dítě na tuto slevu nárok nám prosím napište do poznámky při přihlašování. Po přijetí přihlášky upravíme daný předpis a příkaz k úhradě zašleme znovu.
http://www.activezdar.cz/

Nabídku dalších kroužků naleznete po rozkliknutí aktuality.

Více
Novinky ve sběru
14. 9. 2020

Přinášíme aktuální informace ohledně sběru.
Starý papír – od jarních měsíců se situace kolem sběru starého papíru nezlepšila, proto starý papír stále nesbíráme.
PET víčka – ozvali se nám organizátoři sbírky Naděje pro Elišku, pro kterou jsme sbírali PET víčka. Firma, která víčka od nich vykupovala, již nemá zájem, a proto jsme nuceni tuto charitativní sbírku ukončit.
Ve škole můžete nadále odevzdávat přebraný a čistý hliník, vybité baterie a drobné elektrospotřebiče.
Celoročně probíhá sběr pomerančové a citronové kůry. Kůra musí být zbavená dužiny, měla by si zachovat svou barvu a nesmí být napadená hmyzem.
Děkujeme všem, kteří se zapojíte.

Roušky
10. 9. 2020

Přátelé,

jistě k vám již dorazila informace o aktuálním protikoronavirovém opatření, tak už jen pro jistotu: od čtvrtka 10.9. platí povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách školy, s výjimkou tříd. Prosíme proto rodiče, aby své děti v tomto směru poučili a vybavili je nejlépe dvěma rouškami na den.

Děkujeme za spolupráci! JK.

 

Sázíme nové lesy
9. 9. 2020

Sdílíme pozvánku na akci pořádanou LDO Přibyslav, Městysem Nové Veselí a Bohdalov a podpořenou Krajem Vysočina na výsadbu nového lesa. Pozvánku s podrobnějšími informacemi naleznete tady 

Náboženství
4. 9. 2020

Výuka náboženství začíná v týdnu od 7. 9. a bude probíhat v těchto dnech:

Pondělí
5. tř. 12:10 - 12:55
2. st. 13:10 - 13:40
vyučující Mgr. Jana Jurková

Středa
1. tř. 11:15 - 12:00
2. tř. 12:20 - 13:05
vyučující Mgr. Helena Ficková

4. tř. 12:10 - 12:55
3. tř. 13:00 - 13:45
vyučující Mons. Jan Peňáz

Zprávy ze školní zahrady
3. 9. 2020

V této sezoně bylo vzhledem k epidemii koronaviru poměrně náročné zabezpečit obdělání školní zahrady. I ve složité době se ukázalo, že školní zahrada se již stala pevnou součástí života školy. Po uvolnění nejpřísnějších opatření přicházeli ochotní žáci pomoci s prací na zahradě. Velké poděkování patří zejména partě šesťáků (letošních sedmáků). Také třídní učitelky převzaly odpovědnost za záhony svých tříd. Díky tomu se zahrada zelenala jako jindy. O prázdninách proběhlo osm brigád, bylo odpracováno 224 hodin, 30 dětí pracovalo víckrát než třikrát. Pomáhali nám bývalí žáci, budoucí prvňáčci i docela malí tříletí zahradníci. Ruku k dílu přiložili i rodiče a prarodiče, jejich pomoc byla hned znát. Na zahradě nám bylo spolu dobře, prožili jsme radost ze společné smysluplné práce.
Všem brigádníkům patří velké poděkování, jsme hrdí na naše obětavé žáky. Za spolupráci děkuji i učitelkám, které na zahradě pracovaly v době prázdnin.

Realizace výuky v souvislosti s Covid-19
31. 8. 2020

Prosíme o důsledné prostudování dokumentu (viz záložka dokumenty) týkajícího se realizace výuky v souvislosti s Covid-19. Děkujeme. 

Vítáme vás:-)
30. 8. 2020

Vítáme vás na nových webových stránkách školy. Omluvte případné drobné nedostatky, vše postupně vyladíme. Máte-li nějaký zajímavý námět či připomínku, budeme rádi, když nám ji sdělíte. Staré webové stránky, které již nebudeme aktualizovat, naleznete na http://old2.zsnoveveseli.cz/ . Pro zobrazení více aktualit klikněte na "další aktuality". 

Upozornění - ukládání kol
27. 8. 2020

Upozorňujeme všechny rodiče a žáky, že v době od 1.9.2020 do odvolání, není možné parkovat a ukládat jízdní kola v prostoru za školou. Důvodem jsou probíhající stavební práce. Žádáme Vás o dodržování stanoveného opatření. Pro žáky, zejména z okolních obcí, budou provizorně umístěny stojany podél boční strany budovy. Místní prosíme, aby po dobu stavby kola nevyužívali.

Zahájení školního roku
27. 8. 2020

Školní rok bude zahájen v úterý 1. září. Žáci prvních ročníků budou slavnostně přivítáni na obci od 7.30, poté se přesunou se svými učitelkami do školy. Do třídy s prvňáčky mohou pouze zákonní zástupci s rouškou. Žáci 2.- 9.ročníku začínají v 7.25 hod. Konec pro všechny ročníky v 8.45 hod. ŠD v provozu do 13.00, obědy tento den nejsou, ranní družina od 6.00 hod. Prosíme rodiče, aby z důvodu pokračující koronavirové pandemie děti opouštěly ŠD co nejdříve. Děkujeme.

Pracovní místa
21. 8. 2020

Z důvodu dlouhodobé nemoci hledáme zástup za asistentku pedagoga do 6.třídy ZŠ. Úvazek 0,55. Pracovní ohodnocení dle platných mzdových tabulek. Požadujeme kvalifikaci asistenta pedagoga, trestní bezúhonnost, kladný vztah k dětem. 

Dále hledáme učitele pracovních činností - dílny na 2.stupni ZŠ. Pracovní poměr na DPP (2 hodiny týdně) s nástupem od 1.9.2020. Požadujeme pedagogické vzdělání.

Milé KLÍČEnKy, sbore!
21. 8. 2020

Situace na jaře nám nedovolila zúčastnit se soutěže, na kterou jsme pilně nacvičovaly, stejně tak letní soustředění letos nebylo doporučeno uskutečnit. Prvňáčky na obci budeme ale snad vítat stejně jako každý rok, a proto se na co nejvíc z vás těšíme na krátkých zkouškách v přípravném týdnu. O jejich přesných termínech ještě budeme informovat, proběhnou cca 3 zkoušky v dopoledních hodinách. Prosíme o potvrzení účasti, emailem nebo sms. Krásné letní dny!