3. A třída

3A
Třídní učitel Mgr. Eva Nováková  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Zástupce rodičů Tomáš Marek  725 196 096
Informace ke konci školního roku
21. 6. 2021

Děkujeme paní Markové za krásné fotografie, dětem to tam moc sluší,vypadají vesele a spokojeně. Pokud jste ještě neposlali peníze, pošlete prosím  do středy.

Tento týden do čtvrtka probíhá výuka podle rozvrhu, už nebudeme mít domácí úkoly.  V pátek budeme odevzdávat učebnice a rozdávat nové  pro čtvrtou třídu, odneseme si také domů výtvarné potřeby a výkresy - dejte prosím dětem větší tašku. Plánujeme také utkání se 3.B ve vybíjené i pobyt  venku. Příští týden v pondělí  uklidíme třídu, v úterý bude branný den a ve středu konečně vysvědčení. Od pátku budeme končit vždy po čtvrté vyučovací hodině. Ve středu po vysvědčení bude provoz školní družiny  do 14 hodin.

Ve středu se těšíme na společné setkání v 15 hodin na školní zahradě - pokud bude pršet, sejdeme se ve třídě.

Prosím o vrácení podepsaných závěrečných prověrek a kontrolu podpisů v žákovské knížce. Společně s dětmi zkontrolujte str. 2 (omluvenky), 26 (podpis u hodnocení za 3. čtvrtletí), str. 27 (jiná sdělení - zapisovali jsme si zkrácené vyučování v pondělí 28.6. a zkrácený provoz školní družiny dne 30.6. - prosím opět podepsat) + doplnit podpisy k jednotlivým měsícům na straně 32. Děkuji za spolupráci.

Několik informací k závěru školního roku
10. 6. 2021

Výlet se nám velmi vydařil, počasí  nás nezlobilo a děti taky ne.  Fotky nahraju příští týden, hodně času teď věnuju školní zahradě. Srdečně zveme rodiče i prarodiče na nedělní komentované prohlídky školní zahrady. Jako průvodci budou působit i některé děti z naší třídy.

Příští týden napíšeme kontrolní práce, učivo jsme zvládli dokončit téměř podle plánu. Prosím pokud máte  sběrový papír, pomerančovou kůru nebo byliny, pošlete do konce příštího týdne. Děkujeme za spolupráci.

Rádi bychom uskutečnili společné setkání dětí s rodiči - něco jako společná třídní schůzka. Probrali bychom průběh a výsledky vzdělávání, děti by také představily své vydařené práce (i přes omezení prezenční výuky  máme opravdu z čeho výbírat). Setkání by proběhlo na školní zahradě ( do budovy školy stále smí pouze žáci a zaměstnanci) ve středu 23.června  od 15 hodin. Těšíme se.

Jarní fotbalový turnaj
9. 6. 2021

video zde

Společné fotografování
7. 6. 2021

Ve středu  dopoledne proběne společné fotografování.

Jarní fotbalový turnaj
5. 6. 2021

V úterý 8. června se koná v tělocvičně ZŠ fotbalový turnaj mezi družinami kat. 1. - 2. třída /11:30 - 13:15 hod/. Ve středu 9. června hraje /12:30 - 13:30 hod/ kat. 3.- 4. třída. Prosím, připravte dětem tričko v dané barvě.

složení týmů 1. a 2. třída

ŠD 1 černý - Fencl Martin, Kotíková Nela, Danihelová Nela, Röhrich Patrik 

ŠD 2 modrý - Kasal Jonáš,Pospíchal Marek, Brodský Eliáš, Škrdla Václav

ŠD 3 červený - Strejček Vojtěch, Peřina Matyáš, Svatoň Ondřej, Růžičková Lenka 

ŠD 1 bílý - Zíta Lukáš, Ambrož Gabriel, Vaněk Jaroslav, Ficenc David, Vencálek Martin

ŠD 2 zelený - Krajčovič Tobiáš, Horký Tomáš, Mokrý Jan, Frank Lukas, Hladík Martin

složení týmů 3. a 4. třída

ŠD 1 červený - Mužátko Ondřej, Marek Matyáš, Bělík Lukáš, Kotík Matyáš

ŠD 2 zelený - Danihel Štěpán, Havlíček Josef, Kadlec Jan, Pohanka David, Kasal Mikoláš, Hladík Jakub

ŠD 3 modrý - Dvořák Matyáš, Kaňka Šimon, Veselá Dominika, Krupičková Linda

ŠD 3 černý - Křivánek Vojtěch, Havlíček Jan, Minářová Kristýna, Štikarová Emílie

 

 

Informace k výletu
4. 6. 2021

Exkurze do Pavlova se nám moc vydařila, byli jsme rádi, že jsme zase mohli někam vyrazit. Děkujeme paní Markové za krásné fotky, můžete je najít na uvedeném odkazu . O exkurzi jsme psali sloh, některé práce byly velmi zdařilé, posíláme k nahlédnutí sešity. Posíláme i diktáty a sešity z matematiky a českého jazyka.

https://fotomarkovi.rajce.idnes.cz/…021(jméno EXKURZE heslo/kód PAVLOV)

V úterý 8.6. nás čeká výlet do Moravského krasu, děti mají u sebe lístek s informacemi. Prosím o podpis a vrácení. Děkuji za spolupráci.

Domluvili jsme se s dětmi, že využijeme laskavou nabídku paní Markové na pořízení třídní fotky, termín upřesníme.

 

Exkurze Pavlov
28. 5. 2021

Několik informací k pondělní exkurzi

Odjíždíme  objednaným autobusem od školy v 7.30, předtím se musíme otestovat ( snad budeme opět všichni negativní). Děti vyzvednu v 7 hodin v šatně. Cesta trvá něco přes hodinu, podle  potřeby dejte prosím dětem  lék proti nevolnosti. Komentovaná prohlídka stanice zabere asi dvě hodiny. S sebou svačinu a pití, případně menší obnos na nákup suvenýrů. Návrat plánujeme asi ve 13 hodin, oběd stihneme. Potom družina nebo odchod domů jako obvykle. Těšíme se, snad se vydaří počasí.

Výukový program v pátek 21.5.
20. 5. 2021

Výukový program na téma smysly se konečně v pátek uskuteční . Ráno má být chladné, ale pršet by mělo až odpoledne. Prosím dejte dětem teplé oblečení a pokud možno nepromokavé boty, všude je hodně mokro.  Počítejte s tím že se můžeme umazat. Součástí bude menší svačina, uvaříme si také bylinkový čaj. Dětem stačí věci na angličtinu, potom až do oběda budeme venku.

Dnes děti moc pěkně pracovaly ve skupinách, krásně pracovaly s informacemi ( tvořily myšlenkovou mapu  v rámci opakování tématu "živočichové") a výborně se dařila vzájemná spolupráce -  měli jsme všichni radost.

Úplata ŠD
17. 5. 2021

Školní družina bude vybírat od 17. 5. do 21. 5. 2021 od dětí 3. a 4. tříd úplatu za měsíce leden - červen /leden 0,-, únor 0,-, březen 0,-, duben 35,-, květen 50,-, červen 70,- a odečteme přeplatek za podzim - 105,- Kč /v částce 50,- Kč. Děkujeme za včasné zaplacení.

Zrušení výukového programu
14. 5. 2021

Vzhedem k nepříznivému počasí byl dnešní výukový program zrušen, náhradní termín upřesníme. Děkujeme za pochopení.

Rozvrh online výuky
26. 2. 2021
pondělí 

9. 30 - 11.00 výukový blok s přestávkou (ČJ,M,SKN)

11 - 11.30 - individuální studijní podpora a konzultace

úterý

10.30 - 11.15 anglický jazyk

středa

9. 30 - 11.00 výukový blok s přestávkou (ČJ,M,SKN)

11 - 11.30 - individuální studijní podpora a konzultace

čtvrtek

 10.00 - 10.45 anglický jazyk

pátek

9. 30 - 11.00 výukový blok s přestávkou (ČJ,M,SKN)

11 - 11.30 - individuální studijní podpora a konzultace

pátek 19.2.2021
19. 2. 2021

DÚ - PS ke Sl. str. 20 a 21/ číst (budu zkoušet)

 

Pro chybějící: PS ke Sl. str. 20 a 21, písanka str. 30,M str. 15.

Pátek 18.12.
18. 12. 2020

Dnes jsme si užili posezení u stromečku i výpravu ke krmelci. Děkujeme za dobroty pro zvířata. Všude je hodně bláta a děti podle toho vypadaly, snad se na nás nebudete zlobit. V naší fotogalerii by se měly snad zítra  objevit nějaké fotky  z prosince, můžete nahlédnout.

Chtěli jsme společně myslet i na ty, kteří třeba nemají tak pěkné Vánoce jako my. V rámci projektu Ježíškova vnoučata jsme potěšili seniory v domově důchodců v Lukově u Zlína vyšívanými zlatými ubrousky, poděkování máme zatím pouze formou sms, po návratu do školy snad na nás bude čekat dopis i fotky ze slavnostní večeře s našimi ubrousky.

Tentokrát jsme se s dětmi dohodli na malém úkolu přes prázdniny (ČJ učebnice se sýkorkou str. 26/5b), prosím motivujte také děti ke čtení vhodné knížky - možná nějakou přinese ježíšek.

Moc děkuji za milé dárečky pod stromečkem. Přeji všem rodinám pokojné a šťastné Vánoce, hlavně buďte zdraví.

 

Jak to bude v pátek 18.12.
17. 12. 2020

První hodinu budou mít děti angličtinu podle rozvrhu - podle informací paní učitelky stačí pracovní sešit a penál. Druhou hodinu si posedíme u stromečku, podle možností dejte prosím dětem pár kousků cukroví. Po velké přestávce vyrazíme do lesa s nadílkou pro zvířátka - uvítáme dobroty pro ně. Pokud se vrátíme dříve, než bude oběd, máme domluvenou pohádku.

Prosím o teplé oblečení a vhodnou obuv. Žádné věci by neměly zůstat v šatnách - bude probíhat jejich dezinfekce. Obuv na přezutí nebudeme posílat domů, uložíme si ve třídě.

Informace k předvánočnímu týdnu
11. 12. 2020

Po návratu k prezenční výuce jsme se již všichni zaběhli . Jsme rádi, že jsme zase spolu. Společně jsme si užili trošku prvního sněhu, upekli perníčky i rohlíčky, vybrali a ozdobili stromeček.

Matematiku děti zvládají většinou velmi dobře, do vánočních prázdnin budeme stále procvičovat násobilku. Hodně jsme také rýsovali, geometrie děti baví  a daří se jim.  Psaní i nebo y po b nás  ještě častěji trápí, Jedná se ale o velmi obtížné učivo, budeme se k němu vracet ještě mnohokrát. Přští týden začneme vyjmenovaná slova po L. Několikrát do týdne zařazujeme čtenářskou dílnu - děti samy po určený čas čtou knihu podle své volby, potom o přečteném informují ostatní. Zatím se nám tento způsob velmi osvědčuje, děti čtou se zájmem, každý svým tempem , práce je tak dobře diferencována podle momentální čtenářské úrovně dětí.  Každý den také luštíme advetní šifru - některé jsou opravdu náročné, ale nakonec vždy správné řešení najdeme. Rozvíjíme tak logické uvažování i vytrvalost při řešení pronblému. 

Příští týden budeme vyrábět maličký betlém - prosím pokud možno dejte dětem  silnější větev z listnatého stromu dlouhou asi 30 cm, ideální průměr je asi 2,5 až  3 cm. Lépe se řeže dřevo, které není příliš vysušené, ale poradíme si  i se suchým. 

Dárečky pod třídním stromečkem si děti odhlasovaly jako vloni - každý připraví jeden dárek, všechny dáme do pytle a každý si zase jeden vybere. Už jsem měla v plánu nějakou změnu, ale děti mě přehlasovaly. Bruslení letos nebude, poslední den posedíme u stromečku a půjdeme do lesa nadělit zvířátkům. Plánovali jsme to na úterý 22.12., pokud budou změny, dám včas vědět. 

ŠD - úplata
10. 10. 2020

Školní družina bude vybírat od 12.10. do 15.10 2020 úplatu za měsíce září až prosinec v částce 280,- Kč. Děkujeme za včasné zaplacení. Doklad o zaplacení bude vystaven a dodán později( po návratu p.Sobotkové z nemoci).

Říjen
5. 10. 2020

První měsíc školního roku je za námi, přes složitější situaci kolem koronaviru pracujeme zatím bez problémů. V českém jazyce jsme už dokončili opakování a začneme nové učivo - tvary slov a slova příbuzná, potom psaní párových souhlásek uvnitř slov.  Nečekám v tomto zásadní obtíže, zatím zvládáme všichni dobře. Čteme společně knížku Kluk a pes, doplňujeme úkoly k porozumění textu. Prosím co nejčastěji nechte děti číst nahlas.  V matematice jsme dokončili opakování sčítání a odčítání do 100, tento týden oznámkujeme. Začneme s intenzivním opakováním násobilky do 5. Ve čtvrtek 8.10. nás čeká celodenní badatelská výuka venku na téma "půda" pod vedením lektorů ze střediska Chaloupky, prosím o teplé oblečení a vhodnou obuv.  Protože se budeme ve čtvrtek celý den učit venku, v pátek už zůstaneme ve škole. Tento týden se také chystáme vyrábět svícínek z mozaikových sklíček, prosím na pátek dejte dětem nižší skleničku např.od marmelády. Děkuji za spolupráci.

18. září
18. 9. 2020

Jsou za námi téměř tři týdny nového škoního roku.  Start po pro někoho dlouhé pauze nebyl úplně snadný, ale zdá se, že  už jsme se  zaběhli. Prosím do konce září o obalení sešitů s barevnými přebaly. Pracovní sešity obalovat nemusíte.  Někomu také stále chybí linkovaná podložka A3 do geometrie, prosím pořiďte.  Dnes jsme psali první diktát, dopadl moc dobře. Posíláme sešity k nahlédnutí. 

Vzhledem k rostoucímu  riziku nákazy je zrušena plenární schůze SRPD. Naše děti se zatím drží, nikdo není nemocný ani nachlazený. Trávíme co nejvíce času venku, dokud to počasí dovoluje. V galerii jsme se měli moc krásně, skleněná výtvarná díla byla pro děti  velkým zážitkem. Cestu jsme také zvládli bez problémů, jsou už dost rozumní. Fotky vložím příští týden, máme vylepšené počítače i web a zatím se s nimi úplně nekamarádím.

Děkuji za pochopení. Hezký víkend.

Pondělí 7.9.
7. 9. 2020

Dnes jsme trochu změnili  rozsazení dětí.  Nechtěla jsem  příliš trhat dvojice, které spolu dobře fungují, ale je třeba brát ohled na vhodnou výšku lavice vzhledem k velikosti dětí. Pokud by se někde objevily problémy, pokusíme se vyřešit. 

Tento týden už začneme  se známkami -  ve čtvrtek ohodnotíme sčítání a odčítání do 20. Jde o učivo z první třídy, děti by už měly zvládat bez chyb a hbitě. Máme také zopakovanou abecedu a třídění hlásek (samohlásky, souhlásky měkké, tvrdé, obojetné).  Tento týden začneme opakovat + - do 100, v českém jazyce psaní ě . Prosím do konce týdne dejte do pořádku všechny pomůcky, někomu chybí lepidlo, nůžky, apod. Prosím také o obalení sešitů s barevnými přebaly, celkem je potřeba 7ks  obalů.  

Děkuji za spolupráci.

Středa 2.9.
2. 9. 2020

Dnes se nám dařilo, děti pracovaly aktivně  a s chutí.Děkuji všem za spolupráci při vyplňování osobních údajů - nikdo nezapomněl. 

Zítra budeme V PČ pracovat s jeřabinami - pokud možno  dejte dětem.

Zítra po obědě bude přítomen pan Šimek, možnost domluvy výuky hry na dechové nástroje.

Úkol je z čítanky - str. 6 - 7, přečíst popis zmrzlinové chaloupky a namalovat.

Začali jsme s chutí
1. 9. 2020

Jsem moc ráda, že jsme se sešli v plném počtu a ve zdraví. Děti vypadaly spokojeně a plné elánu, tak snad nám to vydrží. Zítra už začínáme výuku podle rozvrhu, budeme potřebovat učebnice a psací potřeby. Angličtinu bude v naší třídě vyučovat paní učitelka Jana Nejedlá. V tomto školním roce už nebudu denně zadávat domácí úkoly na web, děti si je budou samostatně zapisovat do notýsku.  Prosím o obalení žákovské knížky a vyplnění osobních údajů, seznamte se také s nejdůležitějšími body školního řádu na první straně  a potvrďte podpisem. Školní družina prosí o vyplnění přihlášek a časů odchodu domů. 

Pustíme se do práce hned naplno, první týden bez známek a potom uvidíme. Rádi bychom také pokračovali v páteční výuce venku. 

Na podzim už máme nějaké plány, snad nám je nepřekazí protivirová omezení. Samozřejmě vždy dodržíme platná nařízení, ale chtěla bych co nejvíce fungovat v normálním režimu. 

Co nás v nejbližší době čeká:

výukové programy Jak se písek změní ve sklo( Horácká galerie Nové Město na Moravě, 15.9.)

                               Hlína stojí za prozkoumání ( školní zahrada, badatelská výuka pod vedením lektorů ze SEV Chaloupky, 8.10.)

Horácké divadlo Jihlava Kniha džunglí 19.10.

Od 24.listopadu plavání

Podrobnosti vždy včas sdělím.

Přeji nám všem nejen dobrý start, ale celý školní rok.

S chutí do třetí třídy!
31. 8. 2020

Zdravím všechny děti i rodiče po prázdninách. Děkuji za milé pozdravy z prázdnin. Doufám, že jste si odpočinuli a jste plni elánu. Sejdeme se 1.září v 7.25 ve stejné třídě jako minulý rok, šatnu máme posunutou o jedno oddělní vpravo. Děti přihlášené do družiny budou zase v prvním oddělení, vychovatelkou bude Iva Škábová. 

Škola přechází na nové webové stránky, budou spuštěny v pondělí.  Tam už je rozvrh, každý den máme pět hodin. Náboženství bude ve středu. 

V úterý se nevaří, v jídelně je sanitární den. Prosím domluvte se s dětmi, kdo bude chodit od středy na obědy. Letos kvůli antivirovým opatřením nebude v jídelně možnost pitného režimu během dopoledne, dávejte prosím dětem vlastní pití. Ve třídě mohou mít děti vlastní ručníky, budeme je každý týden posílat na vyprání.  První den stačí dětem přezůvky a menší taška - rozdáme si žákovské knížky. Kapsáře k lavici, výtvarné potřeby a převlečení na tělocvik stačí přinést do konce týdne. V úterý budeme ve škole do 8.45, družina bude tento den do 13 hodin.Další informace k prvnímu dni jsou na hlavní straně  webu.

Užijte si hezky posledních pár dní, těším se 1. září na viděnou.