Škola

Jídelna

Družina

Třídy

Dokumenty

Harmonogram

V týdnu od 13.-17.2. sbírali zapojení účastníci razítka za každý snězený bezmasý oběd ve školní jídelně. Celý týden zvládlo obědvat bez masa 105 strávníků, za což získali malou odměnu. Nejvíce jim chutnala krupicová kaše, na druhém místě skončilo zeleninové rizoto a bronzovou příčku obsadily špagety. 

 Děkujeme členům ekotýmu za organizaci celé akce. Velké poděkování patří pracovníkům školní jídelny za přípravu chutných bezmasých jídel. Smyslem bezmasého týdne bylo si uvědomit, že pokud si maso občas odepřeme, můžeme přispět k lepšímu zdraví naší planety.

Ukliďme svět

11. 4. 2024

První dubnový týden se žáci  5. a 8. třídy zúčastnili akce Ukliďme svět. Akce probíhá na celém území České republiky a koná se pod záštitou Českého svazu ochránců přírody již od roku 1993. Páťáci sbírali odpadky kolem Veselského rybníku, osmáci nelenili a prošli cyklostezku ze Žďáru nad Sázavou do Nového Veselí. Přírodovědný kroužek Kulíšci se chystá čistit koryto řeky Oslavy. Vážíme si toho, že žijeme v krásném prostředí, a proto jsme se připojili k této iniciativě a zkrášlili tak společně nejbližší okolí. Všem žákům patří poděkování za obětavý přístup při práci.

Zprávy z házené

11. 4. 2024

Od listopadu 2023 probíhají turnaje pro žáky a žákyně z 1. stupně. Žďárská liga je určena pro 1. - 3. třídu a jsou odehrány 3 turnaje. Na poslední turnaj pojedou naše 2 týmy 19.4. 2024 do ZŠ Komenského ve Žďáru nad Sázavou. Sportovcům se daří, pravidelně se umísťují na předních místech.

 Veselskou ligu hrají také 2 družstva a už sehrály 4 turnaje. Páťáci  ve všech turnajích zvítězili, čtvrťáci se pohybovali okolo 7. místa. Vyvrcholením soutěží bude společný turnaj obou kategorií, který je naplánovaný na čtvrtek 16.5.2024 a uskuteční se v hale v Novém Veselí.

Více

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání

10. 4. 2024

Ředitelka základní školy a Mateřské školy Nové Veselí, příspěvkové organizace, v souladu s §46, §165 odst. 2 zákona 561/2004 Sb. (Školský zákon) a v souladu se zákonem 500/2004 Sb. (Správní řád), rozhodla o přijetí k základnímu vzdělávání ve školním roce 2024/2025 takto.

Sběr léčivých rostlin 2023/2024

10. 4. 2024

Již tradičně se zapojíme do společného sběru léčivých rostlin.

bez černý (květ)                              127 bodů / 1kg

sedmikráska (květ)                         540 bodů / 1kg

pampeliška (list)                                63 bodů / 1kg

maliník (list)                                        38 bodů / 1kg

kopřiva (nať)                                       36 bodů / 1kg

kontryhel (nať)                                   90 bodů / 1kg

měsíček lékařský (květ)  pouze oranžové květy!!!     180 bodů / 1kg

Více

1.ročník Netradičního čtyřboje

5. 4. 2024

Den před velikonočními prázdninami (27.3.2024) se uskutečnil ve sportovní hale v Novém Veselí 1. ročník Netradičního čtyřboje. Soutěžilo se v těchto disciplínách: slalomu mezi kužely, hodu medicinbalem, sestavě (stoj – sed – leh – sed – stoj) a obratnosti (běh po čtyřech – kotoul a běh). Během dopoledne se školního kola zúčastnili všichni žáci 1. stupně, kteří se snažili s velkým nasazením vybojovat postup do okresního kola, které se uskuteční ve středu 10. dubna 2024 ve Žďáru nad Sázavou.  A kdo patřil v jednotlivých ročnících mezi nejúspěšnější?

Více

Zemědělství a lesnictví na Vysočině

5. 4. 2024

26.3.2024 proběhlo školní kolo soutěže Zemědělství a lesnictví na Vysočině. Soutěž je vypsána pro žáky sedmých a osmých ročníků a do krajského kola postupuje nejúspěšnější žák a žákyně. Školního kola se zúčastnilo 14 žáků a postup do krajského kola, které se uskuteční 26.4. 2024 v Jihlavě, si vybojovali Matěj Vencálek a Veronika Šrámková  z 8. třídy. Přejeme, ať v krajském kole uspějete!

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.