Škola

Jídelna

Družina

Třídy

Dokumenty

Harmonogram

Dne 16. května vyrazili žáci 8. třídy pod vedením p.uč. Ležáka na exkurzi Legiovlaku do Přibyslavi. Legiovlak je pojízdná věrná replika legionářského vlaku z období 1918-1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace československých legií. Legiovlak pomáhá obnovit povědomí o československých legiích a vnést žákům o důležitosti legií při vzniku nového samostatného československého státu.

Celým pojízdným muzeem nás prováděl legionář v typické uniformě. Postupně si žáci prošli zdravotnickým, velitelským, obrněným, dílenským vagonem, vagonem polní pošty nebo typickým legionářským vagonem s kamny a dřevěnými palandami – tzv. těplušku. Žáci se mohli seznámit se všední činností legionářů v Rusku, ale také dobově uspořádanými vagony s poutavou expozicí. Nejvíce žáky zaujala pojízdná nemocnice s tehdejšími zdravotnickými pomůckami nebo typická „těpluška“, která byla domovem legionářů. Každou z nich si legionáři originálně vyzdobili k obrazu svému. Do školy se všichni žáci vraceli s pěkným a netradičním zážitkem. Mnozí žáci si uvědomili, jak těžký život prožíval legionář, ale jakýkoliv člověk zasažený válkou.  

 

Mgr. Lukáš Ležák

Den bez aut

24. 9. 2023

Od 18. 9. do 22. 9. 2023 opět probíhal Evropský týden mobility. V pátek  22. září se naše škola připojila ke Dni bez aut. Naším cílem je omezit provoz aut alespoň kolem školy.

Většina žáků se zapojila a do školy se vypravila na kole, koloběžce, skateboardu, pěšky, autobusem nebo dokonce hobbyhorsingem. Za odměnu dostali zdravou sladkou odměnu.

Pak už jen fotka v zeleném tričku, podpis na plakát a dobrý pocit byl zaručen.

Můžete zhlédnout, jak se žákům dařilo.

Ředitelské volno

20. 9. 2023

Na pátek 29.9. 2023 je vyhlášeno ředitelské volno. Bude uzavřena také školní družina.

Školní zahrada o prázdninách

12. 9. 2023

I tyto prázdniny jsme pracovali na školní zahradě. Měli jsme celkem 8 brigád, na kterých pracovalo 240 dětí, průměr vychází pěkně zaokrouhleně 30 dětí na jednu brigádu. 38 žáků přišlo alespoň třikrát, rekordmankou je Bára Kratochvílová z 8.třídy - nechyběla ani jednou. Pracovalo také 26 "hostů" - bývalí i budoucí žáci, rodiče i prarodiče, kamarádi našich žáků, děti zaměstnanců. Všem patří velké poděkování. Děkuji i učitelům - odpracovali 39 hodin.  Na zahradě vládla příjemná a pracovitá atmosféra, byli jsme spolu rádi.    

Whistleblowing

12. 9. 2023

Prosím, seznamte se s tzv. Whistleblowing. Vnitřní oznamovací systém Základní školy a Mateřské školy Nové Veselí.

Pozvánka na přednášku Jiřího Haldy

12. 9. 2023

Zveme rodiče žáků a širokou veřejnost na přednášku speciálního pedagoga, lektora a rodinného terapeuta Jiřího Haldy. Tématem je "Jak na děti doma i ve škole od 1. do 9. třídy".

Přednáška bude probíhat 18. října 2023 v 16:00 hodin v Zasedací místnosti Obecního úřadu Velké Losenice.

Slavnostní přivítání budoucích prvňáčků

30. 8. 2023

Letos netradičně budou prvňáčci přivítáni v jídelně školy. Zahájení bude v 7:45, pro příchod použijte vchod od parku.

Aktovka není nutná, ale je vhodná a budoucí školáci ji rozhodně ocení. Děti budou dále potřebovat přezůvky. Předpokládaný konec bude cca 9:15.

 Těšíme se na Vás a věříme, že si společně užijeme nejen první školní den.

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.